Województwo mazowieckie

Zgłoś się do Biegu Chełmońskiego w Radziejowicach
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 27 maj-30 czerwiec 2015
ilustracja

Bieg Chełmońskiego jest biegiem przeznaczonym dla amatorów. Celem imprezy jest uczczenie osoby Józefa Chełmońskiego. W zeszłym roku miała miejsce pierwsza edycja biegu, w której wzięło udział niemal dwustu biegaczy z prawie całej Polski - z Warszawy, Lublina, Olsztyna i Radzynia Podlaskiego. Z uwagi na tak duże zainteresowanie biegiem organizatorzy postanowili zorganizować jego kolejną edycję.

W ramach tegorocznej imprezy zaplanowane są dwa biegi: główny na dystansie 10 kilometrów oraz bieg rodzinny na dystansie 1 kilometra. W przypadku biegu rodzinnego drużyna musi składać się co najmniej z 2 osób w tym dziecka. Trasa biegu głównego będzie biegła po ścieżkach leśnych i po ulicach. Trasa biegu rodzinnego będzie miała miejsce po terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego w Radziejowicach. Ustalony maksymalny limit czasowy na przebiegnięcie trasy biegu głównego to 80 minut.

Każdy z zawodników otrzyma pamiątkową koszulkę i medal. Osoby, które zajmą trzy pierwsze miejsca, dostaną puchary.

Trzeba się spieszyć z zapisem, ponieważ organizator ustalił limit uczestników dla każdego z biegów. W przypadku dłuższego dystansu jest to 180 osób, natomiast w krótszym biegu będzie mogło wystartować tylko 40 zawodników.

Zapisy na dłuższy bieg przyjmowane są na stronie www.zyrafazyrardow.pl, natomiast na krótszy bieg można zapisać się dopiero w dniu zawodów. Osoby niepełnoletnie muszą posiadać ze sobą pozwolenie na udział podpisane przez rodziców lub prawnych opiekunów.

Zorganizowanie biegu jest wspólną inicjatywą Gminy Radziejowice, Powiatu Żyrardowskiego, Stowarzyszenia Żyrardowskich Amatorów Fizycznej Aktywności "Żyr.A.F.A. Żyrardów". Patronat honorowy nad Biegiem Chełmońskiego 2015 objął Starosta Powiatu Żyrardowskiego Pan Wojciech Szustakiewicz.

Więcej informacji na stronie www.zyrafazyrardow.pl.

Chętni zapisujcie się!

Joanna Gruchała - Kominek 27-5-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text