Województwo mazowieckie

Zagłosuj i wygraj plac zabaw
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 14 kwiecień-31 maj 2015
ilustracja

Dzieciństwo to czas, który kojarzy nam się z beztroską i zabawą. Czas radości, śmiechu i ulubionych zajęć. Czas poświęcony w tym okresie na zabawę, nie będzie czasem straconym. Zabawa odgrywa bowiem istotną rolę w życiu dziecka – jest niezbędna dla prawidłowego rozwoju malucha. W zależności od tego, jaki rodzaj zabawy jest podejmowany przez dziecko, będzie on stymulował rozwój wielu jego umiejętności.

Plac zabaw to doskonałe miejsce do nauki i zabawy. Z wielu względów, głównie finansowych, brak jest jednak tej potrzebnej infrastruktury. Jest kilka możliwości na pozyskanie pieniędzy na budowę placów zabaw. Pomocne mogą być np. środki UE nw ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, poprzez Lokalne Grupy Działania oraz Wojewódzkie Programy Rozwoju Bazy Sportowej koordynowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Bardzo ciekawą akcją, którą realizuje firma NIVEA,  jest Rodzinny Plac Zabaw. 40 lokalizacji, która zdobędą największą liczbę głosów, a w zasadzie kliknięć w głosowaniu internetowym, zostanie wyposażonych w nowoczesne i bezpieczne urządzenia do zabawy. W dotychczasowych konkursach powstało około 100 tego typu obiektów. W edycji 2015 wpłynęło 1117 zgłoszeń z całej Polski, z czego ponad 100 z terenu Mazowsza. 4 pochodzą z terenu powiatu siedleckiego. Sa to: Nowe Opole, Zbuczyn, Mokobody oraz Siedlce.

Zgłoszenia lokalizacji dokonywane były przez przedstawicieli gmin i spółdzielni mieszkaniowych. Do akcji mogła się zgłosić każda gmina i spółdzielnia dysponująca przestrzenią spełniającą wymogi budowy Podwórka NIVEA.

Jest o co walczyć. Place zabaw będące nagrodami w konkursie składać się będą m.in. z  zestawu kaskady, tunelu rurowego, króliczej norki, piaskownicy z daszkiem, huśtawki, kiwaka, gry balance i gry w klasy, zjeżdżalni, karuzeli, ławki, tarczy do rzucania, stojaka rowerowego oraz nawierzchni piaskowej i trawiastej.

Głosowanie trwa od 3 kwietnia do 31 maja i podzielone jest na dwie tury. Z końcem kwietnia poznamy pierwszych 20 zwycięskich lokalizacji, a kolejnych 20 zostanie ogłoszonych z końcem maja. Aby wziąć udział w głosowaniu wystarczy posiadać aktywny adres e-mail. Każdego dnia można oddać jeden głos na wybraną przez siebie lokalizację.

Radosław Strzaliński

r.strzalinski@mazowszanie.eu 14-4-2015

www.nivea.pl

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text