Województwo mazowieckie

Wyszków: lato z plażą
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 29 czerwiec-31 sierpień 2015
ilustracja

Z czym przede wszystkim kojarzy się lato? Oczywiście, ze słońcem i wodą. Chyba każdy z nas uwielbia plażowanie. Mieszkańcy Wyszkowa nie będą musieli w tym roku daleko szukać odpowiedniego miejsca do wypoczynku nad wodą. Od soboty, 27 czerwca czynna jest plaża nad Bugiem.

Tradycyjnie przy moście

Zorganizowanie kąpieliska nad Bugiem to powrót do dawnej tradycji Wyszkowa. Niestety, przez ostatnie kilka lat władze miasta nie decydowały się na zorganizowanie plaży. W tym roku jest inaczej. Badania fizyczne i mikrobiologiczne wody w Bugu wykazały, że można się w niej kąpać, a władze miasta postanowiły przygotować plażę dla mieszkańców. Będzie można wypoczywać na niej codziennie do 30 sierpnia. Kąpielisko tradycyjnie zlokalizowane jest pod drugiej stronie rzeki, w pobliżu mostu kołowego. Czynne będzie od 10.00-18.00.

Pod opieką ratowników

Nad bezpieczeństwem plażowiczów czuwają ratownicy z pułtuskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Plaża wyposażona została w niezbędny sprzęt ratowniczy w tym m.in. łódź wiosłową. Miejsce do kąpieli wyznaczają boje, na plaży są też toalety, termometr i tablica meteo. Dla aktywnych przygotowano boisko do siatkówki, a dla najmłodszych zjeżdżalnię, z której można zjechać prosto do wody. Czynna jest także wypożyczalnia kajaków. Sprzęt będzie można wypożyczyć codziennie w godz. 11.00-17.00. Cena za godzinę to 10 zł. Całość plaży pokryta jest żółtym piaskiem, dzięki czemu można poczuć się prawie jak nad morzem. Nad wodę można wybrać się pieszo lub przyjechać autem – na zmotoryzowanych czeka parking.

Pierwsi plażowicze już byli

Jak przystało na początek wakacji, na nowo otwartej plaży, korzystając z dobrej pogody, już w niedzielę wypoczywało wielu mieszkańców Wyszkowa. Dominowały rodziny z małymi dziećmi i to właśnie dzieciaki miały najwięcej frajdy z plażowania. Kąpielom, zabawom w piasku i zjazdom na zjeżdżalni nie było końca.

110 tys. zł

Koszt utworzenia plaży to ok. 110 tys. zł. Najwięcej środków pochłonie zatrudnienie trzech ratowników (ok. 40 tys. zł). Duże koszty miasto poniosło także w związku z przygotowaniem terenu pod plażę – wyrównanie terenu, nawiezienie piasku (12 tys. zł), postawienie słupów do oświetlenia plaży i wykonanie przyłącza elektrycznego (6,3 tys. zł) oraz zakup wyposażenia dla ratowników (ok. 20 tys. zł). Dodatkowe koszty to m.in. badanie wody na kąpielisku – trzykrotne w czasie otwarcia plaży (2,1 tys. zł), zakup toalet i ich serwis dwa razy w tygodniu (4 tys. zł), nocna ochrona obiektu (blisko 10 tys. zł), a także sprzątanie terenu i wywóz nieczystości.

Mecz siatkówki

Plaża będzie włączona w wakacyjną ofertę miasta. Mają się na niej odbywać liczne imprezy sportowe. Pierwszą z nich już zaplanowano – 18 lipca rozegrany zostanie tam turniej piłki siatkowej dla amatorów.

AniKa

a.groszyk@mazowszanie.eu 29-6-2015

Źródło: Urząd Miejski w Wyszkowie

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text