Województwo mazowieckie

Wyklikali sobie podwórko
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 7 maj 2015-31 styczeń 2016
ilustracja

Jeszcze w tym roku w Sochaczewie przy ul. Żwirki i Wigury powstanie jedno z 40 podwórek Nivea. Wszystko dzięki dużemu zaangażowaniu mieszkańców Sochaczewa, którzy oddali ponad 69 tys. głosów w internetowym konkursie Nivea. Sochaczewska lokalizacja znalazła się na drugim miejscu w kraju.

Jak przed laty

Ulokowane przy ul. Żwirki i Wigury podwórko będzie nawiązywało charakterem do lat 80., kiedy na miejskich podwórkach królowały gra w klasy, gumę i wielogodzinne ćwiczenia na trzepaku. Do dyspozycji najmłodszych mieszkańców Sochaczewa będą m.in.: piaskownica z daszkiem, multi zestaw kaskada, tunel rurowy królicza norka, kiwak dwuosobowy, skakanka, gra balance, gra w klasy, tarcza do rzucania, zjeżdżalnia, karuzela z siedziskami oraz trzy rodzaje huśtawek – wahadłowa, ważka oraz bocianie gniazdo. Na nowym, wartym kilkadziesiąt tysięcy złotych placu zabaw znajdą się także ławki do odpoczynku i stojak rowerowy.

Miesiąc głosowania

Po trwającym blisko miesiąc głosowaniu sochaczewskiej propozycji udało się zebrać 69 239 głosów. Dzięki temu znalazła się na drugim miejscu w gronie pierwszych 20 zwycięskich lokalizacji. Władze miasta podkreślają, że nie byłoby tego sukcesu bez dużego zaangażowania mieszkańców oraz pracowników miejskich instytucji – przedszkoli, szkół, centrum kultury, biblioteki publicznej itp. Wiele osób zaangażowało się w agitację na faceebooku, a także roznoszenie ulotek i wieszanie plakatów. Mieszkańcy Sochaczewa zachęcali do głosowania swoich znajomych. W większości miejskich instytucji pojawiały się plakaty, kilka jednostek regularnie przypominało o głosowaniu na swoich fanpag’ach na facebooku. A w gimnazjum nr 2 wszystkim, którzy chcieliby oddać głos udostępniono salę komputerową.

– Nie sposób wspomnieć o wszystkich działaniach, bo każdy wspierał akcję w nieco inny sposób. Z radością patrzyłem, jak nasi mieszkańcy na facebooku niemal codziennie przypominali przyjaciołom, że głosujemy każdego dnia i z każdego dostępnego adresu mailowego. Za to bezinteresowne promowanie akcji, nieustanne zachęcanie i mobilizowanie znajomych, podgrzewanie pozytywnej atmosfery wokół podwórka Nivea, pragnę wszystkim serdecznie podziękować – mówi burmistrz Sochaczewa Piotr Osiecki.

Pierwsze prace już jesienią

Przed władzami Sochaczewa dużo pracy – trzeba jak najszybciej załatwić wszystkie dokumenty niezbędne do rozpoczęcia budowy – dostarczyć dokumenty, mapy i zgłosić inwestycję nadzorowi budowlanemu. Zgodnie z regulaminem konkursu firma wskazana przez fundatora nagrody ma wejść na plac budowy już wczesną wiosną, a cała budowa powinna zakończyć się do końca grudnia tego roku.

Jeszcze dwa mazowieckie miasta

Wśród 20 pierwszych zwycięskich lokalizacji znalazły się jeszcze dwa mazowieckie miasta – Radzymin (8. miejsce) i Marki (9. miejsce). Do końca maja trwa natomiast głosowanie na kolejnych 20 podwórek Nivea. Wśród propozycji znajduje się jeszcze wiele miejscowości z Mazowsza. W sumie marka Nivea ufunduje budowę 40 placów zabaw zwanych „Podwórkami Nivea”. Każde z nich będzie warte kilkadziesiąt tysięcy złotych.

AniKa

a.groszyk@mazowszanie.eu 7-5-2015

Źródła: www.sochaczew.pl oraz www.nivea.pl.

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text