Województwo mazowieckie

Wkraczamy w nową erę rozrywki
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 21 czerwiec-31 lipiec 2015
ilustracja

Odkąd ludzkość wkroczyła w erę nowożytną rozwijaliśmy, coraz to nowsze, ciekawsze i dziwniejsze formy rozrywki. Rozwój tej dziedziny jest wprost niepojęty. Jeśli w weekend się nudzisz, to oznacza, że kiepsko szukasz. Oryginalność jest teraz w cenie, także w tej dziedzinie.

    Naturalny rozwój przemysłu rozrywkowego odzwierciedla tempo współczesnego stylu życia. Przytłoczeni codzienną lawiną obowiązków pragniemy poczuć nutkę ekscytacji wtedy, kiedy tylko mamy na to ochotę i czas. A kiedy tego chcemy, to chcemy już, natychmiast! Jednakże dotychczasowe formy spędzania wolnego czasu, które królowały od dłuższego czasu, takie jak: wyjście do kina czy restauracji, spacer po parku, bieganie, czy gra w piłkę, są już niewystarczające. To wszystko już było! Dajcie coś świeżego, niesztampowego, nietuzinkowego, słowem coś naprawdę oryginalnego – zdawali się nawoływać spragnieni nowości ludzie. Każdy rynek ma to do siebie, że gdy jest popyt, w naturalny sposób wytworzy się także podaż. Przedsiębiorcy dostrzegli, że staromodne pomysły na ściągnięcie klientów już nie wystarczą. Marny transparent informujący o promocji nie zagoni tłumu chętnych, jeśli za zniżką nie będzie stała naprawdę konkretna oferta. Weszli zatem na rynek z przytupem, oferując odpowiadające współczesnym czasom formy wypoczynku.

    Do sztandarowych nowości możemy zaliczyć zdobywające szturmem nowych zwolenników tzw. Escape Roomy, czyli szczelnie zamknięte pomieszczenia, z których grupa znajomych musi się wydostać przed upływem wyznaczonego czasu. Dobrą zabawę gwarantuje seria dobrze przemyślanych zagadek oraz różnorodność pokojów tematycznych. Można spotkać się z pokojami np. Powstania Warszawskiego, Sherlocka Holmesa, wojny atomowej, starożytnego Egiptu i z wieloma innymi. Wszystko to dodatkowo pogrupowane jest poziomami trudności, od bardzo łatwych do arcytrudnych. Nie trzeba się przy tym martwić o to, że się utknie i nie zajdzie dalej. Na sygnał uczestników lub po upływie określonego czasu, organizator przemyci podpowiedź, która przyspieszy rozwiązanie szarady.

    Inną metodą na oderwanie się od szarej rzeczywistości jest tzw. Fly Spot. Taki obiekt otwarto w podwarszawskich Morach. Czym jest Fly Spot? To tuner aerodynamiczny, w którym można poczuć się tak samo, jak podczas skoku spadochronowego. Oto, jak strona internetowa www.flyspot.com przedstawia to niezwykłe miejsce: „Od strony technicznej: to pionowy tunel o średnicy 4,5 metra o zamkniętym obiegu powietrza, w którym wentylatory dużej mocy wytwarzają jednorodny strumień powietrza o prędkości do 310 km/h. Urządzenie do spełniania odwiecznego marzenia człowieka – swobodnego unoszenia się w powietrzu, latania niczym ptak”. Opis zachęcający, ale to jeszcze nie koniec rozrywkowych niespodzianek.

    Laser Tag to kolejny z niezwykłych pomysłów na spędzenie wolnego czasu. Jest to zabawa polegająca na przedzieraniu się przez korytarze z pistoletem lub karabinem laserowym, w poszukiwaniu przeciwników. Można walczyć w drużynach lub każdy przeciwko każdemu. Kamizelka, którą uczestnicy zabawy noszą na sobie, rozbłyśnie ustalonym kolorem, gdy zostanie trafiona przez smugę światła przeciwnika. Zabawa wciąga, a fanatycy gier komputerowych poczują się tak, jakby żywcem przenieśli się do wirtualnego świata, rodem z takich starodawnych hitów jak: Quake, czy Doom.

    Dla wolących zabawę na świeżym powietrzu możemy polecić udział w grach miejskich. Można powiedzieć, że to gra RPG rozgrywana nie na planszy, czy ekranie komputera, ale w przestrzeni miejskiej. Miasto staje się pewnego rodzaju planszą, na której uczestnicy rozgrywają grę. Tematy gier miejskich mogą być różnorodne tak samo, jak warunki uczestnictwa w nich. Żeby wziąć udział w takiej formie rozrywki warto śledzić lokalne portale zamieszczające informacje o miejscowych wydarzeniach.

    Powyższe sposoby na wyrwanie się z codziennej monotonii są tylko niektórymi z zupełnie nowych pomysłów. Przy odrobinie chęci i wytrwałości można ich znaleźć jeszcze więcej. Te wydały się nam najbardziej świeże i innowacyjne, a zarazem niewymagające jakichś szczególnych przygotowań. Ruszajcie zatem naprzeciw przygodzie i dajcie się porwać emocjom! Nowy wymiar zabawy czeka!

Marcin Groszewski

Marcin Groszewski 19-6-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text