Województwo mazowieckie

W Górze Kalwarii uczą śpiewać
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 20 lipiec-31 sierpień 2015
ilustracja

Lubisz śpiewać? Chcesz szkolić swój warsztat, a także poznać ludzi, którzy podobnie jak ty kochają muzykę? Właśnie pojawia się ku temu dobra okazja. Pod koniec sierpnia w Górze Kalwarii odbędą się warsztaty wokalno-chóralne CALVARIA CANTANS. Już dziś warto się na nie zapisać.

To już druga edycja warsztatów. W tym roku miłośnicy muzyki chóralnej będą się szkolić w ostatnim tygodniu sierpnia. Organizatorzy zaplanowali pięć wokalno-muzycznych spotkań. Wszystkie odbędą się w Niepublicznej Szkole Muzycznej „Orfeusz”.

Uczestnicy warsztatów będą w ich trakcie m.in. doskonalić techniki emisji głosu, pracować nad tekstem pod kątem poprawności artykulacyjnej czy interpretacją utworów chóralnych i solowych. Wezmą również udział w wykładach z dykcji i zasad prawidłowej wymowy.

Zajęcia z emisji głosu poprowadzą prof. Teresa Mulawa-Pabisiak i Aleksandra Puacz-Markowska. Chórzyści będą ćwiczyć pod okiem znakomitego dyrygenta prof. Zbigniewa Szablewskiego. Uczestnikom warsztatów będzie akompaniował przy fortepianie Maciej Morgun.

Finałem pięciodniowych warsztatów będzie koncert uczestników spotkań, którzy zaprezentują efekty swojej pracy. Koncert odbędzie się 30 sierpnia w Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii.

Zgłoszenia na warsztaty wokalno-chóralne CALVARIA CANTANS 2015 przyjmowane są tylko do 7 sierpnia. Weźmie w nich udział grupa nie większa niż 25 osób. Co warte podkreślenia, przyjmowani będą tylko młodzi artyści powyżej 13 roku życia. Chcący wziąć udział w warsztatach muszą pamiętać, że oprócz karty zgłoszeniowej wraz z materiałem nutowym wybranego utworu obowiązuje również wpisowe w wysokości 200 zł.

 Organizatorem muzycznych spotkań szkoleniowych jest Fundacja „Promotus”. Wszystkie informacje na temat warsztatów można uzyskać pod fundacyjnym adresem: biuro@promotus.pl

JaN

j.nalewajk@mazowszanie.eu 20-7-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text