Województwo mazowieckie

Unia zwróci za wodociąg
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 19 maj 2015-31 styczeń 2016
ilustracja

Blisko 1,5 mln zł refundacji kosztów budowy sieci wodociągowej otrzyma gmina Długosiodło. Pieniądze pochodzić będą z funduszy europejskich. Inwestycja realizowana była od 2009 r. Z 35-kilometrowej sieci wodociągowej korzystają już mieszkańcy 10 miejscowości w gminie Długosiodło.

Budowa blisko 35 kilometrów sieci wodociągowej w różnych miejscowościach na terenie gminy to duża, skomplikowana i bardzo kosztowna inwestycja. Władze Długosiodła realizowały ją już od 2009 r. Sześć lat temu wybudowano jednak tylko ok. 3 km wodociągów w dwóch miejscowościach – Przetycz Włościańska oraz Stare Bosewo. Kolejny etap projektu zrealizowany został w ubiegłym roku. Powstało 10,5 km sieci wodociągowej w Starym Bosewie oraz Kornaciskach. Największa część inwestycji przypadła na ten rok – wybudowano wodociąg o łącznej długości 21,5 km. Dostęp do lepszej jakości wody pitnej zyskali mieszkańcy Przetyczy Folwark, Przetyczy Włościańskiej, Starego Bosewa, Zamości, Kalinowa, Dalekiego, Bloch, Chorchosów oraz Długosiodła. W sumie z nowej sieci wodociągowej korzystają mieszkańcy 10 miejscowości w gminie Długosiodło. Całkowita wartość inwestycji to ponad 4,6 mln zł.

Udało nam się już zrealizować cały projekt, a mieszkańcy gminy korzystają już z nowego wodociągu. To bardzo ważna i bardzo potrzebna inwestycja, bo decyduje o wyższym poziomie życia mieszkańców, ale także rozwoju gminy i całego regionu – mówił podczas podpisania umowy Stanisław Jastrzębski, wójt gminy Długosiodło.

Realizacja projektu to przede wszystkim lepsza jakość wody pitnej dla mieszkańców gminy, którzy do tej pory musieli czerpać wodę z przydomowych studni. Poprawi się także kondycja środowiska naturalnego przede wszystkim, dzięki poprawie stanu wód powierzchniowych i podziemnych, które nie będą już obciążone stałym poborem wody z lokalnych studni.

Inwestycja otrzyma blisko 1,5 mln zł unijnego dofinansowania w ramach RPO WM 2007-2013. We wtorek 12 maja, w urzędzie marszałkowskim umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz wójt gminy Długosiodło Stanisław Jastrzębski.

AniKa

a.groszyk@mazowszanie.eu 18-5-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text