Województwo mazowieckie

Szukają starych fotografii
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 28 kwiecień 2015-31 styczeń 2016
ilustracja

Zdjęć ludzi, dawnej architektury i przyrody poszukuje Biblioteka Publiczna Gminy Zaręby Kościelne. Stare fotografie pomogą w odtworzeniu i zilustrowaniu historii gminy, będą wykorzystywane także do promocji. Przyniesione do biblioteki zdjęcia będą skanowane i następnie zwracane ich właścicielom. Można przesyłać także opisane gotowe skany.

Stare fotografie to kopalnia wiedzy o naszych przodkach – ich życiu codziennym, ubiorach, pracy, a także o tym jak się bawili i świętowali. Mimo że czarno-białe dawne zdjęcia wiele powiedzą nam też o przyrodzie i architekturze sprzed lat. Porównując te same miejsca na fotografiach sprzed lat i teraz widzimy, jak zmienia się otaczająca nas rzeczywistość.

Właśnie dlatego Biblioteka Publiczna Gminy Zaręby Kościelne poszukuje dawnych zdjęć. Pomogą one w odtworzeniu i zilustrowaniu historii gminy. Stare fotografie będzie można podziwiać na specjalnej wystawie fotograficznej oraz na stronie internetowej gminy.

Mieszkańcy, którzy dysponują dawnymi zdjęciami proszeni są o kontakt z pracownikami biblioteki. Fotografie będą skanowane i zwracane właścicielom. Można także przesyłać gotowe, opisane skany na adres mailowy biblioteki – bibliotekazareby@wp.pl. Zdjęcia mogą przedstawiać dawną architekturę wiejską i przyrodę gminy, a także jej mieszkańców w chwilach uroczystych i życiu codziennym.

Chętni do podzielenia się swoimi zbiorami mogą zgłaszać się do Biblioteki Publicznej Gminy Zaręby Kościelne przy ul. Kowalskiej 16 a, tel. 86 2706 038, w godzinach: poniedziałek –piątek 8.00-18.00, w soboty 9.00-12.00.

AniKa  

a.groszyk@mazowszanie.eu 28-4-2015

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej biblioteki www.zarebykosc.naszabiblioteka.com lub urzędu gminy www.zareby-kosc.pl.

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text