Województwo mazowieckie

Stacja planszówka
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 6 lipiec-30 sierpień 2015
ilustracja

Wielka gratka dla wszystkich wielbicieli gier planszowych. Przez całe wakacje, w każdy poniedziałek w Muzeum Kolejnictwa w Warszawie będzie można zagrać w popularną grę planszową – Wsiąść do Pociągu: Europa. Zapowiadają się dwie godziny fascynujących kolejowych podróży. Wstęp wolny.

Jaka gra pasuje najbardziej do Muzeum Kolejnictwa? Tylko taka, podczas której można podróżować po świecie pociągiem. Wsiąść do Pociągu: Europa (Ticekt to Ride: Europe) daje właśnie takie możliwości. Kontynuacja bardzo popularnej gry planszowej – Wsiąść do Pociągu, zabiera graczy w podróż po Europie. Mało tego przenosi ich w czasie – do początków XX wieku. Kilka rzutów kostką i przenosimy się z urwistych wzgórz Edynburga na słoneczne nabrzeża Stambułu, z dusznych alei Pampeluny do wietrznego Berlina. Gracze przemierzą ciemne tunele Szwajcarii i wsiądą do promu przemierzającego Morze Czarne.

Wsiąść do Pociągu: Europa do prosta gra, której można nauczyć się w kilka minut. Gracze zbierają karty przedstawiające wagony, dzięki nim mogą budować dworce, pokonywać tunele, wsiadać na promy czy zajmować trasy kolejowe w całej Europie.

Wszyscy chętni mogą spróbować swoich sił odwiedzając wakacyjny games room w Muzeum Kolejnictwa w Warszawie. W każdy poniedziałek wakacji, do 24 sierpnia włącznie, w godzinach 10.00-12.00 na graczy w jednej z sal wystaw czasowych czekać będą gry planszowe oraz przedstawiciel współorganizatora – sklepu Replikator, który zaprezentuje grę i wyjaśni jej zasady. Organizatorzy zapraszają wielbicieli planszówek w każdym wieku. Oprócz gry Wsiąść do Pociągu: Europa będzie można zagrać także w inne gry planszowe. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Wstęp wolny.

Na zakończenie wakacji, w niedzielę, 30 sierpnia odbędzie się podsumowanie wszystkich spotkań oraz miniturniej gier planszowych. Na zwycięzców czekają nagrody.

AniKa

a.groszyk@mazowszanie.eu 6-7-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text