Województwo mazowieckie

Rozśpiewany urząd, czyli XXIV Białobrzeski Festiwal Piosenki
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 8-11 czerwiec 2015
ilustracja

W najbliższą środę w Starostwie Powiatowym w Białobrzegach będzie naprawdę bardzo głośno. Tego dnia urzędem zawładnie muzyka. Wszystko za sprawą XXIV Białobrzeskiego Festiwalu Piosenki. Przesłuchania młodych artystów rozpoczną się o godz. 9. Wstęp jest bezpłatny, a aplauz publiczności – zawsze mile widziany.

Będą soliści i duety. Nie zabraknie z pewnością także towarzyszących im tancerzy, którzy ubarwią występy ciekawymi układami choreograficznymi. W wykonaniu uczestników usłyszymy największe przeboje polskiej muzyki rozrywkowej.  Swoje umiejętności wokalne zaprezentują zarówno przedszkolaki jak i dorośli. Festiwal podzielono bowiem na pięć kategorii wiekowych:  I – przedszkola i klasy 0, II – uczniowie klas 1 – 3 szkół podstawowych, III – uczniowie klas 4 – 6 szkół podstawowych, IV – gimnazjaliści i V – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i dorośli.

O zwycięstwie przesądzi ciekawa interpretacja, muzykalność, dykcja, czystość intonacji oraz właściwy dobór repertuaru do wieku i możliwości wokalnych uczestnika. Jury wybierze trzech najlepszych wokalistów w każdej grupie wiekowej. Oprócz tego najlepszy z najlepszych zostanie wyróżniony nagrodą Grand Prix Festiwalu.

Organizatorami festiwalu są: Starostwo Powiatowe w Białobrzegach, Urząd Miasta i Gminy Białobrzegi i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Białobrzegach.

 

Elcia

e.albrechcinska@mazowszanie.eu 8-6-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text