Województwo mazowieckie

Rowery Miejskie w Grodzisku Mazowieckim już dostępne
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 2 październik 2014
ilustracja

        Na  dzień dzisiejszy w Grodzisku Mazowieckim działa osiem stacji z rowerami. Dodatkowo w najbliższym miesiącu powstanie dziewiąta stacja na Osiedlu Łąki, na którym od długiego czasu mieszkańcom towarzyszą utrudnienia komunikacyjne. Problemy komunikacyjne spowodował zamknięty wiadukt oraz przejazd kolejowy , gdzie aktualnie powstaje tunel.

        Dzięki powstaniu dodatkowej dziewiątej stacji mieszkańcy osiedla będą łatwiej mogli przemieszczać się w każde miejsce na terenie gminy.

        Jak powiedział Burmistrz Grodziska Mazowieckiego : ,, Postanowiliśmy uruchomić dodatkowy punkt , aby pomóc mieszkańcom tej części Grodziska Mazowieckiego. Wielu z nich prosiło o usytuowanie stacji rowerowej przy szkole ”.

        W zależności od zainteresowania wypożyczalnią rowerów miejskich w przyszłości na terenie gminy może pojawić się więcej stacji.

        Osoby chcące skorzystać z miejskiego roweru mają do dyspozycji osiem stacji , wyposażonych w sześćdziesiąt rowerów. Stacje znajdują przy dworcu PKP ,w Parku Skarbków, przy Centrum Kultury , Basenie Miejskim ,, Wodnik 2000 ”, Stawach Goliana , Stawach Walczewskiego , przy Targowisku Miejskim oraz Hali przy ulicy Wastfala.

        Operatorem sprawnego funkcjonowania wypożyczalni miejskiej jest firma

Nextbike Polska Sp. z o.o. Rowerami poruszać możemy się w granicach administracyjnych gminy grodziska mazowieckiego.

        Pierwsze dwadzieścia minut wypożyczenia jest bezpłatne. Żeby skorzystać z roweru należy zarejestrować się na stronie www.rowery.grodzisk.pl , wypełnić formularz oraz dokonać wpłaty w minimalnej kwocie dziesięciu złotych. Proces rejestracji trwa krótko, bo tylko jedną minutę. Po odnotowaniu wpływu wpłaconej kwoty na konto można już korzystać z wypożyczalni rowerów miejskich. Nie ma ograniczenia czasowego czy też wyodrębnionych dni. Z rowerów możemy korzystać bez żadnych ograniczeń. Wyposażenie roweru przy terminalu odbywa się przy użyciu przycisku ,, Wypożycz ”  następnie podajemy numer telefonu komórkowego oraz kod PIN . Po dokończeniu wszystkich czynności zgodnie z poleceniami wybrany rower jest już do naszej dyspozycji. Możemy wsiadać i jechać.

        Po zakończonej jeździe rower oddajemy do najbliższej stacji, nie musi to być punkt, z którego braliśmy rower. Zwrot czterośladu potwierdza sygnał dźwiękowy.

        Pierwsze dwadzieścia minut jest bezpłatne, kolejne minuty począwszy od dwudziestej pierwszej do jednej pełnej godziny wynosi jedynie jeden złotych. Kolejna druga godzina liczona od sześćdziesiątej pierwszej minuty do sto dwudziestej również kosztuje jeden złotych. Opłata jeden złotych obejmuje trzecią godzinę od sto dwudziestej pierwszej  do sto osiemdziesiątej minuty. Opłata wzrasta do pięciu złotych dla rozpoczynających użytkowanie od czwartej godziny i każdej kolejnej , maksymalnie do dwunastu godzin. W przypadku kradzieży osoba wypożyczająca rower zapłaci karę w wysokości dwóch tysięcy złotych . Przy przekroczeniu dwunastu godzin opłata może wynieść nawet sto dwadzieścia złotych licząc za każdą przekroczoną godzinę dziesięć złotych. Po przekroczeniu dwudziestu czterech  godzin kwota opłaty wynosi maksymalnie czterysta osiemdziesiąt złotych . Zwrot dwuśladu poza miejscem wypożyczalni miejskiej wiąże się z opłata w wysokości pięćdziesięciu złotych.

        W przypadku osoby małoletniej do zawarcia umowy potrzebna jest zgoda opiekunów umożliwiająca zawarcie umowy z Operatorem GRM. W upoważnieniu zawarta musi być zgoda o przejęciu przez nich odpowiedzialności finansowej , w przypadku wystąpienia szkody, spowodowanych na skutek złego użytkowania sprzętu, niezgodnego z regulaminem.  Pismo może być  wysłane drogą elektroniczną na adres: ck@rowery.grodzisk.pl  Bądź pocztą na adres: CK GRM ulica Przasnyska 6 b budynek D, 01 – 756 Warszawa. Aby korzystać z wypożyczenia roweru małoletni musi posiadać kartę rowerową lub motorowerową.

        Dzieci poniżej trzynastego roku życia  mogą używać wypożyczonego roweru wyłącznie pod nadzorem dorosłych.  W tym samym czasie jedna osoba może korzystać z czterech rowerów. Chcąc wypożyczyć większą liczbę dwuśladów należy dokonać rezerwacji w odstępie dwudziestu czterech godzin od ewentualnego wypożyczenia. .

 

        Dzięki wypożyczalni rowerów miejskich możemy korzystać z ekologicznej formy komunikacji a patrząc na opłaty związane z wypożyczeniem , każdy rower znajdzie swojego chwilowego właściciela.

 

Koniec informacji

Izabela Wieczorkowska 8-10-2014
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text