Województwo mazowieckie

Radomski Inkubator Technologii i Przedsiębiorczości
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 21 kwiecień-30 czerwiec 2015
  • ikonka Radom Krasickiego 54
ilustracja

Projekt 100 000 zł na biznes z AIP Seed Capital to wspólna inicjatywa Fundacji Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, Radomskiego Centrum Innowacji i Technologii Sp. z o.o. oraz Gminy Miasta Radom. Jego celem jest wyłonienie najciekawszego pomysłu na biznes, który oprócz wsparcia finansowego otrzyma pomoc merytoryczną i networkingową. Do 13 maja br. można zgłosić swój pomysł w ramach konkursu AIP. 100 000 zł czeka!

Wsparcie na starcie

Fundusz AIP Seed Capital funkcjonuje od 2009 rok. Współdziałając z Akademickimi Inkubatorami Przedsiębiorczości, wspiera pomysły biznesowe przede wszystkim na starcie, czyli w trudnym, początkowym etapie wdrażania idei oraz jej biznesowej realizacji. Dlatego tak ważne jest zapewnienie sprzyjających warunków rozwinięcia pomysłu w inwestycję, poprzez udzielenie finansowego wsparcia dla raczkującego biznesu. Fundusz skupia uwagę na tych ideach biznesowych, które oferują innowacyjne rozwiązania oraz technologie, szczególnie z branż: biotechnologii, chemii, medycyny, ochrony środowiska (z priorytetową rolą OZE), przemysłu elektronicznego oraz IT/ICT.

Finansowanie odbywa się w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Działanie 3.1 – Inicjowanie działalności innowacyjnej. Warto zaznaczyć, iż od 2009 roku wsparcie finansowe w postaci 100 000 zł na start otrzymało 90 pomysłów biznesowych, które w zamian przekazują do funduszu 15 proc. udziałów w nowo powołanych spółkach. Każdy wyłoniony projekt biznesowy jest testowany w sieci inkubatorów AIP, a w dalszej kolejności w wiodącej europejskiej sieci akceleratorów biznesu Business Link.

Dobry pomysł w cenie

W jaki sposób ubiegać się o dofinansowanie własnego pomysłu na biznes? Należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie http://rcit.pl/konkurs oraz przesłać interesującą autoprezentację video. Każdy, kto ma innowacyjny pomysł na biznes oraz potrzebuje kapitału na start, bez względu na swoje wykształcenie i wiek może zgłosić się do konkursu. Komitet Inwestycyjny RCIT czeka na pomysły do 13 maja 2015 roku. W dalszym etapie wybrani finaliści będą osobiście prezentować swoje pomysły przed Komitetem Inwestycyjnym, by przekonać go o potencjale własnego przedsięwzięcia. Cała procedura konkursowa 100 000 zł na biznes z AIP Seed Capital zakończy się na początku czerwca br. W ten sposób zostaną wyłonione i wsparte finansowo oraz merytorycznie najciekawsze radomskie startupy. Wszelkich informacji dotyczących konkursu można zasięgnąć w siedzibie AIP, mieszczącej się Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu, przy ul. Krasickiego 54, bądź na stronie internetowej http://rcit.pl/konkurs.

Startup-y z RCIT

Warto również wspomnieć, że Radomskie Centrum Innowacji i Technologii (RCIT), które współtworzy fundusz promujący radomskie startupy. jest kluczowym oraz szerokim w działaniu przedsięwzięciem powołanym z ramienia Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. Jego głównym zadaniem jest inicjowanie oraz wspieranie działalności gospodarczej na terenie Radomia, szczególnie z zakresu wdrażania i transferu nowych technologii do strefy biznesowej. Dlatego RCIT koncentruje działania władz samorządowych, jednostek naukowych, instytucji społecznych z podmiotami biznesowymi, aby w dłuższej perspektywie zaprocentowały ożywieniem gospodarczym (w tym utworzeniem nowych miejsc pracy) w radomskim regionie. A biorąc pod uwagę ponad 20-procentowe bezrobocie w powiecie radomskim, na takie ożywienie gospodarcze czeka wielu zarówno inwestorów, przedsiębiorców, jak i pracowników.

 

 

 

 

Monika Cąpała - Sładek 21-4-2015
ikonka jak dojechać
  • ikonka Radom Krasickiego 54

Zdjęcie 1: M. Cąpała-Sładek;

Zdjęcie 2: siedziba AIP - Wydział Mechaniczny UTH im. K. Pulaskiego w Radomiu (fot. M. Cąpała-Sładek)

Źródła: www.radom.plwww.rcit.pl

 

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text