Województwo mazowieckie

Radom Fashion Show – szansą dla zdolnych projektantów
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 15-31 lipiec 2015
ilustracja

Radom Fashion Show 2015 to już czwarta edycja ogólnopolskiego konkursu skierowanego do młodych i ambitnych projektantów mody. Organizator - Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria Łaźnia - stawia na promocję utalentowanych i pełnych twórczej pasji ludzi. Wszyscy, którzy chcieliby zaprezentować szerszej publiczności swoje autorskie kolekcje, mają czas do 30 lipca br. 

Podjąć wyzwanie

O tym, że nie brakuje nam młodych, zdolnych ludzi, kreatywnych i działających z pasją, wiemy doskonale. Jednak problem tkwi w tym, iż nie każdy może właściwie rozwinąć skrzydła i doskonalić swój warsztat. Pamiętam obie moje koleżanki, jedna początkująca projektantka mody, druga artystka plastyczka. Obie notabene z Radomia, absolwentki tutejszych szkół: Liceum Plastycznego oraz Zespołu Szkół Odzieżowych. Szczególnie w pamięć zapadły mi jedwabne stroje, ręcznie malowane przez młodą utalentowaną dziewczynę, przyszłą mistrzynię krawiectwa – tak o sobie wówczas mówiła. Druga z kolei była autorką pięknych akwareli i jej także marzyła się kariera oraz wystawa z prawdziwego zdarzenia. Jak potoczyły się ich losy zawodowe? Obie niestety wyjechały za granicę, to był trudny dla nich czas, tu w Polsce tuż po roku 2000. Z tego co wiem, młoda przyszła mistrzyni krawiectwa skorzystała z szansy, jaką dał los - podjęła naukę projektowania odzieży w Londynie i trafiła na staż do renomowanej pracowni. O losie drugiej, artystki malarki niewiele wiem, ale trzymam kciuki za nią oraz wielu innych zdolnych i ambitnych, często borykających się z trudnymi początkami zawodowej ścieżki.

Radom Fashion Show jest jednym z wyzwań, rzuconych w stronę młodych talentów. Wydarzenie to jest dobrą okazją, by kreatywni oraz z pasją ludzie zaprezentowali światu to co potrafią robić najlepiej – tworzyć modę. Tak więc zdolni projektanci na start! Tym bardziej że z edycji na edycję konkurs cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród uczestników oraz publiczności. Impreza skupia wokół siebie osoby z twórczym potencjałem czyli młodych, zdolnych pasjonatów mody, dla których wizja zawodowej przyszłości wiąże się nierozerwalnie ze słowem „fashion”.

Radom Fashion Show 2015 – warunki konkursu

W tym roku jest to czwarta edycja radomskiego fashion show o wymiarze ogólnopolskiego konkursu dla miłośników mody. Jego organizatorem jest Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria Łaźnia, zaś patronat honorowy nad imprezą objął prezydenta Miasta Radomia - Radosław Witkowski. Utalentowani początkujący projektanci mogą zgłaszać swój udział w konkursie do końca lipca 2015 roku, szczegóły konkursu oraz karta zgłoszeniowa dostępne są na stronie internetowej http://www.laznia-radom.pl oraz www.radom.pl. Zgłoszenie wraz z fotografiami kolekcji na płytach CD lub DVD należy przesłać na adres sekretariatu Łaźni - Radomskiego Klubu Środowisk Twórczych i Galerii, ul: Traugutta 31/33; 26-600 Radom (tel. 48 360 17 27). Udział w konkursie Radom Fashion Show 2015 jest płatny, każdy projektant biorący udział w eliminacjach jest zobligowany do zapłacenia wpisowego w wysokości 50 zł.

Wszyscy chętni, którzy pragną stanąć do rywalizacji, muszą przedstawić autorską kolekcję, na którą będzie składać się od pięciu do ośmiu projektów. Należy również spełnić wymagania co do prezentowanej kolekcji, damskie stroje winny być w rozmiarze 36-38, z kolei obuwie wielkości 38-40. Damska kolekcja musi być uszyta dla modelek o wzroście 173-178 cm. Natomiast męska rozmiarówka ubrań winna zawierać się w przedziale M-L, wielkość obuwia męskiego to 43-45, kolekcja prezentowana będzie przez modeli o wzroście 183-186 cm.

Dla najlepszych

Rozstrzygnięcie konkursu Radom Fashion Show 2015 oraz finałowy pokaz nagrodzonych kolekcji odbędzie się 22 sierpnia 2015 roku Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne: I miejsce - 5 tys. zł; II miejsce - 2 tys. zł; III miejsce - 1 tys. zł. Przewidziane są także nagrody specjalne oraz wyróżnienia. W poprzednich edycjach Radom Fashion Show zgłoszone kolekcje były oceniane przez jury, w skład którego weszli m.in.: Beata Drozdowska - dyrektor Łaźni, prof. Irmina Aksamitowska - Szadkowska - ASP Łódź, prof. Sylwia Romecka, prof. Hanna Wojdała - Markowska, Wojciech Bokłago - przedstawiciel Muzeum Mody i Tekstyliów ITE, członek zarządu oraz prezes honorowy, Robert Prządka - choreograf i reżyser pokazów.

Tak więc młodzi zdolni projektanci Radom Fashion Show 2015 czeka na wasze prace. Macie czas tylko do końca lipca!

 

 

 

 

Monika Cąpała - Sładek 15-7-2015
ikonka jak dojechać

Ilustracja 1: Źródło: www.radom.pl

Ilustracja 2: Źródło: www.pixabay.com

Źródła: www.radom.pl

http://m.radom.gazeta.pl/radom

 

 

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text