Województwo mazowieckie

Pobiegnij z Rykowiskiem
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 12 kwiecień-31 lipiec 2015
ilustracja

85 kilometrów po Pojezierzu Gostynińskim to nie lada wyzwanie, które będzie czekało  na uczestników ultra maratonu „Rykowisko”. 30 maja 2015 roku zapaleni biegacze będą mogli sprawdzić swoje możliwości. Trzeba się spieszyć zapisy już ruszyły, a liczba miejsc jest ograniczona.

Uczestnicy ultra maratonu wystartują z Łącka (powiat płocki). Trasa będzie biegła przez malownicze tereny otoczone lasami jeziorami i bagnami. Cały bieg zaplanowany jest na terenie Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego. Bieg będzie miał charakter typowo towarzyski i amatorski. Ustalony maksymalny limit czasowy na przebiegnięcie trasy to 11 godzin. Biegaczy na trasie czekają 3 punkty kontrolne: w Nowym Duninowie, nad Jeziorem Skrzyńskim oraz nad Jeziorem Białym.

W regulaminie biegu umieszczona została planowana trasa biegu, która może ulec lekkim modyfikacjom w zależności od warunków pogodowych. Zapowiada się naprawdę interesująco. Początek trasy to żółty szlak do Nowego Duninowa, następnie przez Grodziska do jeziora Gościąż, później w kierunku Jeziora Lubiechowskiego i Krzewent. W kolejnym etapie trasa wiedzie do Jeziora Goreńskiego, potem nad Jezioro Skrzyńskie, następnie do Jeziora Przytomne, skąd nad Jezioro Lucieńskie. Kolejny kierunek to Jezioro Białe, okrążenie jeziora Sumino, a stąd do mety.

Zorganizowanie biegu jest wspólną inicjatywą Stowarzyszenia Gmin Turystycznych Pojezierza Gostynińskiego oraz nieformalnej grupy „Rykowisko”. W organizacje zaangażował się także Urząd Gminy w Łącku.

Każdy z biegaczy otrzyma pamiątkowy medal oraz pamiątkową koszulkę. Ultramaraton zostanie połączony z piknikiem rodzinnym, który będzie miał miejsce w Łącku. Tu będzie można na żywo obserwować bieg uczestników. Zaplanowane są także inne atrakcje.

Zapisu należy dokonać na stronie www.ultrarykowisko.blogspot.com. Potrwają one maksymalne do 15 maja, jednakże liczy się kolejność zgłoszeń, a miejsc jest tylko 85. Chętni zapisujcie się!

Źródło: www.ultrarykowisko.blogspot.com. 

Joanna Gruchała - Kominek 12-4-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text