Województwo mazowieckie

Pływalnia ,, Wodnik 2000 " w Grodzisku Mazowieckim
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 3 październik 2014
ilustracja

        W Grodzisku Mazowieckim mieszkańcy gminy mogą skorzystać z krytej pływalni, która znajduje się przy ulicy Montwiłła 41 . Na terenie obiektu znajduje się pełen kompleks wodno – rekreacyjny. W roku 2001 Prezes Urzędu Kultury Fizycznej i Sportu określił pływalnie jako idealną i jedną z najlepszych znajdujących się na terenie Polski.

         Wychodząc naprzeciw rodzicom, którzy przychodzą na basen z małymi dziećmi ta terenie obiektu został wyodrębniony osobny pokój , gdzie w spokoju i bez pośpiechu przebrać , wysuszyć malucha, aby opuścić ośrodek z dzieckiem, które uniknie zaziębienia.

       Ośrodek jest czynny od poniedziałku do niedzieli.  Pływalnia została wybudowana w 2000 roku , zajmuje tysiąc pięćset metrów kwadratowych.

         Jednym z basenów jest basen sportowy liczący dwadzieścia pięć metrów długości oraz dwanaście i pół metra szerokości. Maksymalna głębokość basenu rekreacyjnego wynosi metr osiemdziesiąt. Osoby niepełnosprawne mogą skorzystać z basenu rekreacyjnego , który ma formę trójkąta . Basen wyposażony jest w pochylnię . Najwyższa głębokość wynosi metr dwadzieścia.  Dodatkową atrakcja na pływalni jest zjeżdżalnia przeznaczona dla dzieci oraz osób dorosłych.  Zjeżdżalnia ma formę rury odkrytej, jej długość wynosi sześćdziesiąt pięć metrów.

        W ramach odprężenia można skorzystać z jacuzzi oraz sauny , która jest osobna dla kobiet i mężczyzn. Dla najmłodszych pływalnia proponuje zabawy w brodziku.

        Na pierwszym piętrze na terenie obiektu swoje usługi z zakresu sprzedaży przedmiotów i rzeczy potrzebnych na basen oferuje Kawiarnia ,, Akwarium ”. Jednocześnie można skorzystać z oferowanych usług gastronomicznych , serwowanej kawy i herbaty. Z kawiarni przez duże szklane okna można obserwować pływające dzieci. Widać wszystkie baseny i zjeżdżalnie.  Przez kawiarnię organizowane są  iventy rekreacyjne a także spotkania okolicznościowe.

         Pływalnia organizuje igrzyska sportowe obejmujące województwa, szkoły oraz częste zawody z przeznaczeniem charytatywnym. Dzieci jak i osoby dorosłe mogą skorzystać z indywidualnej nauki pływania z profesjonalnym instruktorem.  Z zaplecza pływali korzystają uczniowie szkół , przedszkoli oraz kluby pływackie znajdujące się na terenie Gminy Grodziska Mazowieckiego.

 

        Budynek pływalni jest wybudowany w nowoczesnej formie. Swoją ofertą oraz kompleksowością przyciąga wielu mieszkańców gminy Grodziska Mazowieckiego.  

 

 

Koniec informacji

Izabela Wieczorkowska 8-10-2014
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text