Województwo mazowieckie

Oj działo się! Płockie Juwenalia 2015
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 26 maj-30 czerwiec 2015
ilustracja

Tegoroczne juwenalia rozpoczęły się od przekazania kluczy do bram miasta studentom przez prezydenta miasta. „Na czas juwenaliów, poprzez ten symboliczny klucz oddaję miasto we władanie płockiej braci studenckiej. Czyńcie swe obowiązki z honorem i godnością, ku radości studentów, mieszkańców i gości” – powiedział prezydent miasta do płockich żaków.

Jak każe tradycja, na wszystkich większych skrzyżowaniach naszego miasta pojawili się poprzebierani studenci, którzy zbierali myto. Nie każdy wie, że tegoroczne myto studenci postanowili przekazać na szczytny cel, a dokładnie na pomoc dzieciom z autyzmem. Zebrane pieniądze w kwocie 10041 złotych zostały przekazane na Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem „Odzyskać Więzi”. Pierwszego dnia odbyła się także impreza z koncertem discopolowego zespołu Power Play.

W piątek w godzinach popołudniowych przy Domu Studenckim „Wcześniak” miały miejsce różne gry i zabawy. Wieczorem odbyła się impreza "Rock in Wcześniak", a podczas niej koncerty takich grup jak: Czarna Pantera, Black Radio, Klub Zdesperowanych Romantyków oraz Enclose (laureat programu „The Voice of Poland”). Jako pierwszy na scenę wszedł zespól Czarna Pantera grający rocka alternatywnego. Na koniec zagrał Enclose, czyli hardrockowy band z Lublina. To już druga edycja festiwalu „Rock in Wcześniak”. 

Ostatniego dnia juwenaliów na terenach zielonych Politechniki Warszawskiej w Płocku, przy ulicy Łukasiewicza 17 miały miejsce koncerty takich zespołów jak: Vataha, Majestic (uczestnik „Must be The Music”), Farben Lehre, Mrozu. Gwiazdą wieczoru był niewątpliwie zespół Dżem. Grupa wykonała wszystkie swoje największe hity. 

„Koncert był bardzo udany, jestem fanką Dżemu i jestem bardzo zadowolona, że mogłam tu dziś przyjść. Nie zawiodły mnie także występy pozostałych wykonawców. Gratulacje dla organizatorów” – powiedziała portalowi jedna z uczestniczek koncertu.

Organizatorami Płockich Juwenaliów 2015 był Parlament Studentów Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica, Rada Uczelniana Samorządu Studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej oraz Samorząd Studentów Politechniki Warszawskiej Filia w Płocku. 

Z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczne Juwenalia.

Joanna Gruchała - Kominek 26-5-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text