Województwo mazowieckie

Nowy żłobek w Szydłowcu
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 4 maj-31 grudzień 2015
ilustracja

Jeszcze w 2015 r. powstanie nowa placówka dla 22 maluchów. Ministerstwo pracy i polityki społecznej zakwalifikowało gminny projekt w ramach resortowego programu Maluch.

Dofinansowanie – 840 tys. zł – w ramach programu pozwoli gruntownie wyremontować budynek przy ul. Kościuszki 225 w Szydłowcu. Będą potrzebne duże zmiany, ponieważ w tym miejscu opiekę mają znaleźć dzieci w wieku od 20. tygodnia do 3. roku życia. Według planów do żłobka będzie mogło uczęszczać 22 maluchów.

Zarówno statystyki demograficzne, jak i informacje, które pozyskałem od kierowników placówek oświatowych, a także informacje płynące bezpośrednio od rodziców, wskazywały, że potrzeby w zakresie fachowej opieki na dziećmi do lat 3 w naszej gminie są bardzo duże – poinformował burmistrz Szydłowca Artur Ludew. – Młode mamy wykazują potrzebę realizacji zawodowej i szybkiego powrotu do pracy po urodzeniu dziecka, a brak żłobka w naszej gminie zmuszał kobiety do pozostawania w domu. Teraz to się zmieni.

Żłobek ma być oddany do użytku w czwartym kwartale 2015 r. To kolejne prorodzinne przedsięwzięcie samorządowców gminy. Niedawno wprowadzone zostało dla wszystkich nowych rodziców „gminne becikowe”.

(mech)

h.maliszewska@mazowszanie.eu 3-5-2015
ikonka jak dojechać

www.szydlowiec.pl/

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text