Województwo mazowieckie

Nowoczesna Niekłańska
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 20 lipiec-30 wrzesień 2015
  • ikonka Warszawa Niekłańska 4/24
ilustracja

Jeden ważniejszych szpitali w Warszawie i całej Polsce, a teraz z jeszcze bardziej nowoczesnym sprzętem na bloku operacyjnym, oddziale pooperacyjnym i oddziale intensywnej terapii. 15 lipca br. w Szpitalu Dziecięcym im. prof. dr. med. Jana Bogdanowicza w Warszawie została podpisana umowa w ramach RPO na dofinansowanie aparatury medycznej w wysokości ponad 12 mln zł.

Całkowita wartość projektu to prawie 19 mln zł. Za tę kwotę udało się wyposażyć nowy budynek szpitala, w którym mieści się m.in. bardzo ważny dla walczących o powrót do zdrowia pacjentów OIOM.  Dzięki unijnemu dofinansowaniu udało się zakupić aż 471 urządzeń dla trzech oddziałów szpitala.

W szpitalu działają już m.in. aparaty EEG, RTG i USG, monitory funkcji życiowych, aparaty do znieczulenia, respiratory, endoskop, łóżka ortopedyczne, mikroskopy operacyjne i wiele innych.

– Wartość projektu to przeszło 18 mln zł z przeznaczeniem na zakup nowoczesnej aparatury i sprzętu służącego wyposażeniu budynku czterokondygnacyjnego B2, w którym jest skupiony szpitalny oddział ratunkowy, oddział intensywnej terapii, oddział pooperacyjny i blok operacyjny. Asortyment to ilościowo 471 pozycji bardzo ważnego sprzętu służącego nowoczesnej diagnostyce i leczeniu – mówi dyrektor szpitala przy Niekłańskiej Małgorzata Stachurska-Turos.

Na tak wyposażony szpital czekali przede wszystkim mali pacjenci i ich rodzice, lekarze, którzy codziennie wykonują swoją ciężką pracę przy użyciu tej aparatury, ale też wszyscy inni pracownicy szpitala. Nowe urządzenia to szybsza diagnoza w procesie leczenia, lepszy komfort pracy i leczenia oraz skrócenie czasu oczekiwania na świadczone usługi medyczne.

 

gama

m.gadecka@mazowszanie.eu 20-7-2015
ikonka jak dojechać
  • ikonka Warszawa Niekłańska 4/24

Na podstawie: mazovia.pl

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text