Województwo mazowieckie

Motociekawi zapraszają na Wrak Race
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 10-19 lipiec 2015
ilustracja

Już w najbliższą niedzielę, w osławionej przez kabaret Ani Mru Mru Dzierzążni koło Płońska odbędzie się Motociekawy Wrak Race, impreza zasługująca na szczególną uwagę, bo niewiele tego typu wydarzeń w powiecie płońskim. A właściwie to pierwszy Wrak Race w tym powiecie.

   Motociekawy Wrak Race to gratka dla amatorów wyścigów samochodowych, ale i propozycja niedzielnego, rodzinnego odpoczynku. Czyli takie wash and go, ale zacznijmy od wash.

Uczestnicy

   Wyścigi samochodowe Wrak Race to popularna forma samochodowej rozrywki dla amatorów czterech kół, gdyż imprezy tego typu odbywają się w całej Polsce. Podobno najpopularniejszy ma miejsce w Kielcach, lecz organizatorzy tego niedzielnego, w Dzierzążni, mierzą wysoko i zapowiadają, że będą dążyć do tego, by Motociekawy Wrak Race zdobył ogólnopolską popularność i stał się w najbliższej przyszłości imprezą numer jeden. Nie jest to do końca impreza dla tych, którzy kochają szybką jazdę, a raczej dla tych, którzy jeździć umieją. Przygotowany bowiem tor wyścigu w Dzierzążni pozwala na rozwinięcie niewielkiej prędkości, a wymaga od zespołów dobrej techniki jazdy. Dlatego też wyścig nie jest podzielony na kategorie i może w nim wystartować team (kierowca plus pilot) w samochodzie z silnikiem o pojemności zarówno 1,2, jak i 3,0. Ważne, żeby auto było wrakiem, chociażby dlatego, że po wyścigu nadaje się przeważnie już tylko na złom. Nawet w regulaminie widnieje przepis, że jego wartość nie może przekraczać 1500 zł, chyba, że przewyższa ją koszt zamontowanych w aucie elementów bezpieczeństwa. Dodatkowo w wyścigu oceniany będzie udział kobiet, co nie znaczy jednak, że dla płci pięknej przewidziana jest oddzielna klasyfikacja. Także one mogą sięgnąć po najwyższą nagrodę. Co do nagród, to też podobnież nowość, tak jak to, że Wrak Race odbędzie się w powiecie płońskim. Za miejsce pierwsze przewidziane jest 500 zł, a usłyszałam, że w innych imprezach tego typu nie ma nagród pieniężnych. Ale to już w sumie drugorzędność, ponieważ wydaje się, że najważniejsza w Dzierzążni będzie adrenalina.

   Dotychczas, choć akurat to może się zmienić z godziny na godzinę, do udziału w Motociekawy Wrak Race zgłosiło się 28 teamów. Ci, którzy mieliby ochotę wystartować, mogą odezwać się w tej sprawie do organizatorów, co ułatwią im strona internetowa www.motociekawy.pl i profil na facebooku: https://www.facebook.com/events/1562485714013954/. Dodatkową motywacją dla nich niech będzie fakt, że organizatorzy zapewniają im również wyżywienie, czyli takie małe all inclusive.

Widzowie

   Organizatorzy zapewniają także atrakcje pozostałym uczestnikom wyścigu – równie ważnym widzom. Można więc na Motociekawy Wrak Race połączyć przyjemne z pożytecznym i na ten przykład obejrzeć pokaz ratownictwa medycznego przygotowywany na imprezę przez OSP Dzierzążnia. Można też oznakować swój rower, co zagwarantuje Komenda Powiatowa Policji w Płońsku. Fajnie zapowiada się również zaplanowany pokaz drifterów. Na miejscu, vis a vis Urzędu Gminy w Dzierzążni, przy trasie nr 10 Warszawa-Bydgoszcz (pamiętajmy, że jadąc od strony Bydgoszczy, w Krzywanicach i na początku Dzierzążni trzeba uważać na policyjne „fotopułapki”) znajdzie się także sporo atrakcji dla najmłodszych.

Organizatorzy

   Sporo zostało tu już napisane o tych organizatorach, którzy mimo wszystko pozostają nadal incognito. A jest to nikt inny, jak ośmioosobowa grupa miłośników motoryzacji zrzeszona w klubie Motociekawi. I choć ma już za sobą starty w podobnych rajdach, Wrak Race w Dzierzążni organizuje po raz pierwszy. A ten, pamiętajmy, rozpoczyna się o godzinie 9.00, w niedzielę, 12 lipca. Imprezie patronuje wójt gminy Dzierzążnia Witold Pająk, o którego nagrodę też będzie można powalczyć. Motociekawi zapraszają więc na niedzielę.  

Anna Piórkowska

Anna Piórkowska 10-7-2015

źródło ilustracji: www.motociekawy.pl

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text