Województwo mazowieckie

Mazowieckie palmy
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 11-29 marzec 2015
ilustracja

Na Kurpiach to już nie tylko ważne święto – to duże wydarzenie, w którym uczestniczą również goście z innych regionów Polski. Wiadomo już, jaki będzie program Niedzieli Palmowej w Łysych. Na pewno, jak co roku, zaprezentuje się tutaj wiele zespołów folklorystycznych. Będzie też kiermasz, na którym będzie można kupić trochę wielkanocnych drobiazgów. Najważniejsze są jednak palmy, które będą oceniane w Łysych już po raz 46.

Od godz. 9.30 przy Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji rozpoczną się występy zespołów. Zaprezentują się m.in. „Smyki ze wsi Lipniki”, „Łysosianie” czy „Serasiniaki”. Msza święta pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Janusza Stepnowskiego rozpocznie o godz. 11.00 w kościele parafialnym w Łysych. Na godz. 13.00 przewidziano dalszy ciąg występów, którym będzie towarzyszyła prezentacja postaci Adama Chętnika, znanego badacza kultury Kurpiów. Ponadto cały czas będzie trwał również kiermasz sztuki ludowej i wydawnictw regionalnych. I w końcu to, na co czekają wszyscy uczestnicy niedzieli palmowej w Łysych, a zwłaszcza Ci, którzy rywalizują w konkursie na najpiękniejszą palmę kurpiowską – ogłoszenie wyników (ok. godz. 14.30).

Zgłoś swoją palmę

Każdy może wziąć udział w konkursie "Palma Kurpiowska". Można wystartować indywidualnie lub np. jako klasa. Ważne, aby zgłaszana przez nas palma miała przynamniej 1,2 m długości, miała ciekawą kolorystykę i kompozycję oraz była zrobiona z tradycyjnych materiałów (papier, bibuła) lub roślinności leśnej (niechronionej!). Tak wykonaną palmę należy dostarczyć do kościoła pw. św. Anny w Łysych – najpóźniej do niedzieli 29 marca do godz. 8.30. Twórcy najpiękniejszych palm otrzymają nagrody pieniężne.

Więcej informacji o wydarzeniu i regulaminie konkursu na stronie internetowej gminy Łyse: www.gminalyse.pl

 

gama 

m.gadecka@mazowszanie.eu 11-3-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text