Województwo mazowieckie

MOTOSERCE 2015 w Radomiu
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 17 maj 2015
ilustracja

Motoserce to impreza stworzona w oparciu o ideę altruizmu, potrzebę serca i chęć działania na rzecz innych. Organizuje ją Kongres Polskich Klubów Motocyklowych. Celem jest zwrócenie uwagi na najcenniejszy lek – krew.

Motocykliści z sercem

W działalność Motoserca jest zaangażowanych ponad 80 klubów motocyklowych z całej Polski. Podczas pięciu poprzednich edycji Motoserca, w latach 2009–2014, udało się zebrać 18 283 litry krwi.

Po raz szósty

Radomska impreza to już 6. edycja tego wydarzenia. Została ona połączona z rozpoczęciem sezonu Radomskiej Wiosny Motocyklowej.

Pokazy, atrakcje, zabawa

Klubt motocyklowe starają się, żeby imprezy miały odpowiednią oprawę. Dlatego towarzyszą jej wystawy najładniejszych i najstarszych motocykli, a także  parady pojazdów, konkursy, koncerty i inne atrakcje. Imprez zaczęła się od mszy świętej, po której przybyli i miejscowi motocykliści urządzili przejazd ulicami Radomia. Później wszyscy bawili się na radomskim deptaku przed budynkiem Urzędu Miejskiego. W tym roku zrezygnowano z rockowej zabawy na rzecz atrakcji dla dzieci. Dzięki temu liczba osób przybyłych była znacznie większa, a co za tym idzie oddano także więcej krwi, jak powiedział nam jeden ze współorganizatorów imprezy, Jarosław „Igor” Witczak, należący do klubu motocyklowego The Irons MC Poland. Urządzono także wystawę motorów, które widzowie chętnie oglądali, a zgodnie z tradycją poświęcił je ksiądz Wiesław Lenartowicz, proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu, który sam od wielu lat jest motocyklistą należącym do klubu Rycerze Kolumba.

I najważniejsze - KREW

Wszyscy przybyli na imprezę mogli oddać krew w dwóch miejscach poboru. Wynik radomskiej inicjatywy był bardzo dobry – zebrało się ponad 150 dawców. Byli to w dużej mierze sami motocykliści, ale nie tylko. Oddana krew znacznie wzbogaciła zasoby Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu, dzięki czemu w najbliższym czasie nie zabraknie tego niemożliwego do zastąpienia leku.

Szczególnie dumny i zadowolony był kierownik stacji – Józef Waniek. Nic więc dziwnego, że podziękował on wszystkim za ofiarność oraz wspaniałą organizację imprezy. Podkreślił także, że organizacja Motoserca przez motocyklistów ma szczególny wymiar, bo są oni uczestnikami ruchu drogowego najbardziej narażonymi na wypadki i ciężkie urazy związane z koniecznością transfuzji krwi.

75 litrów krwi zebranych podczas radomskiego Motoserca to rewelacyjny wynik, świadczący o ofiarności Polaków i samych motocyklistów. Podobny wynik osiągnięto w 2010 roku.

Organizatorzy Motoserca obiecali organizować kolejne edycje imprezy i za każdym razem zbierać krew dla potrzebujących.   

Kamil Sznyrowski 20-5-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text