Województwo mazowieckie

Kwiaty we włosach w Pułtusku po raz trzeci
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 2 kwiecień-30 czerwiec 2015
ilustracja

73 lata temu w Pułtusku urodził się Krzysztof Klenczon. Nie jest to fakt powszechnie znany, bo wkrótce po swoich narodzinach wraz z rodzicami przeprowadził się do Szczytna i to miasto uważane jest za jego rodzinne. Nie mniej jednak pułtuszczanie nie zapomnieli o wyjątkowym związku legendy polskiej muzyki ze swoim miastem. Już po raz trzeci zapraszają miłośników kompozycji Krzysztofa Klenczona do Pułtusku na festiwal jego imienia.

III Festiwal im. Krzysztofa Klenczona odbędzie się w ostatni weekend czerwca. W trakcie trzech dni festiwalowych odbędą się m.in. warsztaty muzyczne i wystawa fotografii muzyka. Głównym punktem festiwalu będzie konkurs im. Krzysztofa Klenczona dla młodych wykonawców. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 30 kwietnia.

Wszyscy, którzy chcą się pokazać na pułtuskiej scenie, powinni przygotować dwa utwory, w tym jeden, którego kompozytorem jest Krzysztof Klenczon. Konkursowe nagrania powinny mieć własną, oryginalną aranżację. Należy pamiętać o dołączeniu do nagrań formularza zgłoszeniowego (dostępny na www.pultuskfestiwal.pl). W muzycznym starciu mogą wziąć udział soliści i zespoły muzyczne z kraju i z zagranicy, którzy ukończyli 16 lat i nie są związani kontraktem managerskim.

Festiwalowe zmagania podzielone są na dwa etapy. W pierwszym etapie jury oceni nadesłane utwory. Najlepsi zostaną zaproszeni do drugiego etapu – finałowych przesłuchań. Nagrania, które trafią do tego etapu zostaną zamieszczone są na stronie festiwalu. Spośród nich internauci wybiorą swojego laureata, do którego trafi specjalna ,,Nagroda internautów”. To głosowanie będzie trwać przez miesiąc (26.05. br. – 25.06.br.).

Finałowe przesłuchania już z udziałem publiczności odbędą się w sobotę 27 czerwca. Tego dnia jury wybierze laureata festiwalu i przyzna trzy pierwsze miejsca. Najlepsi muzycy otrzymają nagrody pieniężne oraz szansę wzięcie udziału w koncercie galowym kolejnej edycji festiwalu. Festiwal zakończy dzień później koncert finałowy wszystkich laureatów.

Konkurs organizowany jest przez miasto Pułtusk i stowarzyszenie „Wspólnota Polska”. Partnerami spotkania są Kongres Polonii Amerykańskiej, Fundacja im. Krzysztofa Klenczona, Stowarzyszenie Muzyczne CHRISTOPHER im. Krzysztofa Klenczona, Stowarzyszenie „Polski Rock'n'Roll” im. Krzysztofa Klenczona a także Akademia Humanistyczna w Pułtusku i pułtuski MCKiS.

Zwycięzcami poprzedniej edycji konkursu był zespół The Musogots.

Pułtuski Festiwal im. Krzysztofa Klenczona objęty jest patronatem jego żony – Alicji Klenczon.

JaN

j.nalewajk@mazowszanie.eu 2-4-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text