Województwo mazowieckie

Kulturalna podróż z Fundacją Camerata Varsovia
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 24 marzec-31 grudzień 2015
ilustracja

Grupę ludzi połączyła miłość do muzyki, a ponieważ swoją pasją chcieli zarażać innych postanowili działać. Stworzyli Fundację Camerata Varsovia, która w tej chwili nie tylko wspiera chór o tej samej nazwie, ale promuje też samą muzykę. Wszystko zgodnie z zasadą, że muzyka łączy ludzi i rozwija. Już niedługo zrealizują swój kolejny pomysł. Powstanie internetowy przewodnik kulturalny, a pomogą im w tym fundusze unijne.

Projekt z pewnością zainteresuje amatorów, entuzjastów i twórców zwłaszcza klasycznej muzyki chóralnej i kantatowej. Ale nie tylko. W przewodniku będą też informacje dla miłośników sztuki współczesnej – street artu, teatru, tańca czy malarstwa. Zamiast surfować po Internecie by dowiedzieć się „co? gdzie? kiedy?” wystarczy skorzystać z e-przewodnika. Każdy, kto poszukuje informacji na temat najważniejszych i najciekawszych wydarzeń kulturalnych, nie tylko na Mazowszu, ale też w kraju z pewnością będzie usatysfakcjonowany.

To doskonała propozycja nie tylko dla warszawiaków, ale też turystów z całej Polski i zagranicy. Informacje w nim zawarte będą dostępne w języku angielskim, a specjalne oprogramowanie umożliwi korzystanie z tego innowacyjnego informatora również osobom niepełnosprawnym. Wydrukowane zostaną także informatory i ulotki.

E-przewodnik będzie przeciwwagą dla istniejących już w sieci tego typu portali, które promują z reguły komercyjne wydarzenia kulturalne. Jego głównym celem jest bowiem popularyzacja niekomercyjnej, amatorskiej twórczości w dziedzinach takich jak muzyka kameralna, chóralna, śpiew solowy, grafika, malarstwo, a nawet fotografia, taniec czy teatr.

Jednym z elementów tego projektu jest powstanie forum, na którym użytkownicy będą mogli dzielić się swoją wiedzą, informacjami na temat najciekawszych inicjatyw kulturalnych oraz przedstawić własne amatorskie projekty artystyczne.

W realizację projektu włączyło się również Towarzystwo Jezusowe – Dom Zakonny w Warszawie. Współpraca z nim wiąże się z promocją zabytkowych obiektów sakralnych należących do zgromadzenia. W e-przewodniku będzie można znaleźć informacje o możliwości skorzystania z oferty Domu oraz wszelkich udogodnieniach dla osób niepełnosprawnych. 

Realizacja tego, wartego ponad 380 tys. zł, projektu nie byłaby możliwa bez wsparcia z UE w wysokości ponad 286 tys. zł.

Elcia

e.albrechcinska@mazowszanie.eu 24-3-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text