Województwo mazowieckie

Konstancin na rowerach
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 6 marzec-31 grudzień 2015
ilustracja

Zima, choć pogoda za oknem zdaje się temu zaprzeczać, ma się już ku końcowi. A najlepszym dowodem na to, że sezon wiosenny tuz przed nami – są pierwsze rowery miejskie na ulicach Konstancina. Po zimowej przerwie miłośnicy dwóch kółek mogą znowu wypożyczać miejskie rowery.

W zeszłym roku – pierwszym roku funkcjonowania Konstancińskiego Roweru Miejskiego, w  systemie wypożyczania zarejestrowało się 1115 rowerzystów. W trakcie sezonu skorzystali z rowerów prawie 6,5 tys. razy.  Średni czas rowerowej przejażdżki wynosił ok. 30 minut.

W tym roku rowerzyści mają do dyspozycji 55 jednośladów ulokowanych na pięciu stacjach: Klarysew – ul. Warszawska (obok skrzyżowania z ul. Mirkowską), Mirków – ul. Mirkowska (parking w pobliżu Wydziału Planowania Przestrzennego UMiG), Grapa – ul. Wilanowska (parking przy poczcie),Park Zdrojowy (główna aleja wejściowa od ul. Piłsudskiego) i Skolimów (między ul. Rycerską i Prusa). Warto pamiętać, że Konstanciński Rower Miejski współpracuje ze stołecznym Veturilo, a to oznacza, że rowery wypożyczone w Konstancinie można odstawić w Warszawie i odwrotnie.

Do 20 minut z roweru można korzystać za darmo, godzina jeżdżenia kosztuje tylko 1 zł. Z rowerów będzie można korzystać aż do końca listopada.

Mapa rowerowych stacji: https://konstancinskirower.pl/mapa-stacji/

JaN

j.nalewajk@mazowszanie.eu 6-3-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text