Województwo mazowieckie

Już 4 marca serowar w Młynie Gąsiorowo
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 27-5 luty 2015
ilustracja

Realizując działalność promocyjną, mającą, między innymi, na celu zwiększenie walorów turystycznych regionu oraz umożliwienie rozwoju obszarów wiejskich, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie wraz z Mazowieckim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego Oddział Poświętne i Lokalną Grupą Działania „Zielone Mosty Narwi” zaprasza na szkolenie: Produkt tradycyjny jako element podnoszenia atrakcyjności turystycznej regionu, które już 4 marca, w Młynie Gąsiorowo.

     Już 4 marca w miejscowości Gąsiorowo, w gminie Świercze odbędzie się szkolenie organizowane  w związku ze zmieniającymi się przepisami dotyczącymi sprzedaży produktów rolnych. Zgodnie z obowiązującą ustawą, rolnicy mogą, bez konieczności rejestracji działalności gospodarczej i płacenia podatku dochodowego, sprzedawać jedynie nieprzetworzone produkty roślinne i zwierzęce. Według projektu nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o swobodzie działalności gospodarczej z czerwca 2013 roku, rolnicy uzyskaliby możliwość prowadzenia nieopodatkowanej sprzedaży przetworzonych produktów rolnych, takich jak sery, soki, dżemy, wędliny. Zwolnienie z podatku będzie możliwe tylko w przypadku sprzedaży produktów pochodzących jedynie z własnej uprawy lub hodowli. Rolnicy będą zobowiązani do sprzedaży wyłącznie w miejscu wytworzenia produktu oraz do jej ewidencjonowania. Zwolnieniem objęte będą tylko przychody w wysokości nieprzekraczającej 7 tys. w roku podatkowym. Po wejściu nowych przepisów w życie, rolnicy będą mieli możliwość samodzielnego produkowania serów i wprowadzania ich na rynek.

      W programie szkolenia przewidziane są dwa wykłady. Pierwszy z nich, zostanie wygłoszony przez Krzysztofa Zaniewskiego z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie, a dotyczył będzie atrakcyjności produktów lokalnych i tradycyjnych. Drugi, przygotowany przez Krzysztofa Jaworskiego – serowara z Żuław, poświęcony będzie serom zagrodowym w kontekście atrakcyjności turystycznej regionu. Po części teoretycznej przewidziana jest degustacja, a następnie pokaz produkcji sera podpuszczkowego. Po części praktycznej organizatorzy przewidują czas na dyskusję, a prowadzący szkolenie odpowiedzą na pytania dotyczące potrzebnego sprzętu, technologii, pomocy formalnej niezbędnej do rozpoczęcia produkcji i sprzedaży serów.

    Liczba miejsc jest ograniczona, chęć udziału należy zgłaszać telefonicznie do Alberta Jaworskiego, pod nr 695 061 544 lub 517 157 512.

    Szkolenie jest częścią projektu „Konferencje i szkolenia KSOW – 2015 rok”, realizowanego w ramach Pomocy Technicznej z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Anna Piórkowska 27-2-2015

autor: Katarzyna Dobrowolska-Wójcik

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text