Województwo mazowieckie

Jest porozumienie - będą inwestycje
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 12 czerwiec-9 lipiec 2015
ilustracja

Jest porozumienie pomiędzy starostą legionowskim i wójtem gminy Jabłonna. Efekt – umowa dotycząca dwóch ważnych dla podwarszawskiej gminy inwestycji. Pierwsza to budowa chodnika przy ul. Partyzantów. Druga – przebudowa skrzyżowania ulic Chotomowskiej z Modlińską.

Inwestycje nie są być może spektakularne – ich łączna wartość to ponad 1 mln zł. Są jednak istotne dla bezpieczeństwa mieszkańców. Chodnik, o którym mowa ma powstać bowiem pomiędzy centrum Chotomowa a nowopowstałą szkołą przy ulicy Partyzantów. Szkoła jest nowoczesna, ekologiczna i wygodna, jednak dojście do niej jest możliwe tylko jedną stroną ruchliwej drogi. Dzieci muszą więc przekraczać w kilku miejscach ulicę, co nie należy do najłatwiejszych i najbezpieczniejszych zabiegów.

Natomiast skrzyżowanie, o którym mowa w porozumieniu to newralgiczny punkt komunikacyjny w gminie.  To właśnie tu mieszkańcy Chotomowa włączają się w ruchliwą ulicę Modlińską. W porannym korku na wyjazd z podporządkowanej ulicy Chotomowskiej czeka nawet kilkadziesiąt aut. Przygotowanie dokumentacji projektowej umożliwi rozpoczęcie przebudowy tego dość niebezpiecznego i uciążliwego skrzyżowania.

Można wiec powiedzieć, że podpisane porozumienie to pierwszy krok do realizacji obu inwestycji. Precyzuje podział zadań i określa ich ramy czasowe. Co ważne – dla mieszkańców gminy – realizacja obu zadań została zaplanowana na 2015 r. Starostwo będzie odpowiadać za przygotowanie, koordynację i ostatecznie wykonanie  budowy chodnika przy ulicy Partyzantów (jest to droga powiatowa). Przekaże na ten cel 800 tys. zł. Kolejne 200 tys. zł pochodzić będzie od Gminy Jabłonna.  Ona również pokryje koszty – 80 tys. zł – dokumentacji projektowej przebudowy skrzyżowania.

 

m.milewska@mazowszanie.eu 12-6-2015

Źródło:

www.jablonna.pl

foto: pixabay.com.pl

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text