Województwo mazowieckie

Jest dotacja na mareckie konkursy ekologiczne
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 2 lipiec-31 grudzień 2015
ilustracja

Dwa konkursy ekologiczne zgłoszone przez Marki otrzymają dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W sumie miasto otrzymało ponad 17,6 tys. zł dotacji, dzięki której będzie mogło zorganizować konkursy wśród dzieci i młodzieży.

Marki chętnie promują ekologiczne nawyki wśród swoich mieszkańców. Nie od dziś wiadomo, że efekty takich działań osiąga się, edukując najmłodszych. Dlatego urząd miasta zaplanował organizację m.in. dwóch konkursów – jednego plastyczno-technicznego „Mareckie zwierzaki – śmieciaki”, a drugiego plastycznego „Marki z bliska, czyli co kryje moja okolica”.

W połowie czerwca zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie zatwierdził listę rankingową wniosków spełniających kryteria do dofinansowania w ramach konkursu z dziedziny Edukacja Ekologiczna. Wśród wyłonionych konkursów są właśnie inicjatywy mareckie.

Dzięki tej dotacji możliwe będzie przeprowadzenie konkursów wśród przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalistów. Młodsi w ramach konkursu plastyczno-technicznego „Mareckie zwierzaki – śmieciaki” będą mieli za zadanie twórczo przekształcić odpady lub surowce wtórne, tak aby powstał zwierzak. Do starszych adresowany jest drugi konkurs – „Marki z bliska, czyli co kryje moja okolica”. W ten sposób będą inspirowani do odkrywania miejsc i obiektów cennych przyrodniczo.

Więcej informacji o konkursach będzie można znaleźć pod koniec sierpnia na stronie www.marki.pl. Dotacja sprawi, że na zwycięzców czekać będą atrakcyjne nagrody.

(mech)

h.maliszewska@mazowszanie.eu 30-6-2015
ikonka jak dojechać

Na podstawie: www.marki.pl

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text