Województwo mazowieckie

Ekologicznego Błonia wiosenna odsłona
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 19-30 kwiecień 2015
ilustracja

VIII edycja wiosennego Pikniku Eko-Błonie odbyła się w dniu 18 kwietnia  na rynku przed ratuszem w Błoniu. Za dwa tematy przewodnie imprezy organizatorzy obrali w tym roku: „Słońce – korzyści i zagrożenia”, a także „Ginące zawody”.

Mimo zmiennej pogody, ósmą odsłonę wiosennego Pikniku Eko-Błonie można uznać za udaną.  Skorzystali z tej propozycji Centrum Kultury w Błoniu oraz burmistrza miasta głównie najmłodsi mieszkańcy Błonia. Impreza odbywała się w godzinach 10.00-14.00. W tym czasie uczestnicy mogli obejrzeć występy przygotowane przez dzieci z miejscowych szkół. Uczniowie przygotowali też ciekawe stoiska, gdzie prezentowane były na przykład wykonane przez młodzież z Gimnazjum nr 2 naczynia i ozdoby ceramiczne. Młodzież szkolna przygotowała także instalacje i wystawy związane ze słońcem oraz układem słonecznym. W czasie pikniku można było wziąć udział w kilku prelekcjach poświęconych korzyściom i zagrożeniom słonecznym.

Jednak największa atrakcją dla zgromadzonych dzieci i, jak się okazało, dla dorosłych również były warsztaty artystyczne. Chętni mogli obejrzeć pokaz łowickich technik haftu oraz wycinanki, by następnie, pod okiem artystek sami spróbować tej niełatwej sztuki. Odbyły się także warsztaty garncarskie, gdzie można było samodzielnie popróbować toczenia na kole. Zgromadzeni mogli obejrzeć pokaz tradycyjnego kucia kowalskiego oraz pokaz rzeźby w drewnie.

W czasie Pikniku jego organizatorzy stworzyli mieszkańcom Błonia i okolic możliwość udziału w akcji „Wymień stare urządzenia na roślinę do sadzenia”.

Natomiast zwiedzanie swoich obiektów zaproponowało chętnym Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Piknik to także co roku powtarzana sposobność do zaprezentowania i sprzedaży regionalnych wyrobów, rękodzieła ludowego, czy też innych produktów bądź przedmiotów, najchętniej ekologicznych.  Nie inaczej było i tym razem.

Katarzyna Dobrowolska-Wójcik

Anna Piórkowska 19-4-2015

Zdjęcia: Katarzyna Dobrowolska-Wójcik

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text