Województwo mazowieckie

Dajmy odpadom drugie życie
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 20 marzec 2015-25 marzec 2016
ilustracja

Nie wszystko to, co uznajemy za śmieci, trzeba wyrzucać. Niektóre rzeczy są niepotrzebne z naszego punktu widzenia, ale mogą być użyte przez innych lub po prostu znaleźć nowe zastosowanie. Takie ponowne wykorzystywanie przedmiotów promuje gmina Mirów swoim konkursem ekologicznym. Co ważne – konkurs to zabawa dla dzieci i rodziców.

Gmina ogłosiła niedawno konkurs ekologiczny pod hasłem „Dajmy odpadom drugie życie”. Będzie to frajda dla całych rodzin, bo w konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych i rodzice mieszkający w gminie Mirów.

Przed uczestnikami konkretny cel – wykonać prace plastyczno-techniczne (np. zabawki, wazony, klosze, ozdoby itp.) z tzw. odpadów, czyli przykładowo tektury, plastiku, puszek, szklanej folii lub materiałów typu: drewno, słoma itp. Jak widać, ani temat, ani technika nie zostały konkretnie narzucone. Chodzi o to, by z tego, co nazywamy śmieciami, zrobić rzeczy użytkowe lub ozdobne – tak, by odpad nabrał nowych funkcji.

Ma to poszerzyć wiedzę mieszkańców o segregowaniu odpadów i oszczędzaniu surowców. Przede wszystkim zaś konkurs jest świetną okazją do praktycznego doświadczenia tego, jak racjonalne –również finansowo – jest ponowne wykorzystywanie zużytych rzeczy. To uczy właściwego gospodarowania odpadami.

Prace konkursowe trzeba osobiście składać w szkołach podstawowych – u wyznaczonych przez dyrektorów nauczycieli. 5 maja zostaną ogłoszone wyniki pierwszego etapu. Kolejny etap zakończy się 22 maja. Wręczenie nagród w konkursie nastąpi podczas Dnia Dziecka.

(mech)

j.nalewajk@mazowszanie.eu 20-3-2015

www.mirow.pl

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text