Województwo mazowieckie

Chcesz pomóc? Przyjdź na mecz
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 5-8 marzec 2015
ilustracja

Już w najbliższą niedzielę, 8 marca o godz. 10.00 w Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji w Płońsku rozegrany zostanie mecz charytatywny. Tego dnia pracownicy urzędu miasta, nauczyciele z Gminazjum nr 2 oraz zawodnicy płońskiej sekcji olimpiad specjalnych „Olimpijczyk” wcielą się w rolę piłkarzy, by pomóc dziewięcioletniemu Bartkowi.

Bartek urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową, w związku z tym porusza się na wózku. Poza tym ma wodogłowie, a ze względu na neurogenny pęcherz musi być cewnikowany. Jego stan zdrowia nie pozwala na samodzielne funkcjonowanie. Chłopiec wymaga stałej opieki medycznej i systematycznej, kosztownej rehabilitacji. Niestety rodzice nie są mu w stanie tego zapewnić. 

Zmagania zawodników komentować będzie Dariusz Szpakowski. Na imprezie pojawi się również aktorka Małgorzata Lewińska, znana z seriali „Lokatorzy” czy „Sąsiedzi”. Organizatorzy zapewniają mnóstwo atrakcji. Pokazy tańca towarzyskiego, występy przedszkolaków, loteria fantowa, kiermasz ciast czy licytacja gadżetów – wszystko po to, by zebrać środki na rehabilitację Bartka.

 

Elcia

e.albrechcinska@mazowszanie.eu 5-3-2015

www.plonsk.pl

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text