Województwo mazowieckie

Amfiteatr już wkrótce
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 15 kwiecień 2015-31 styczeń 2017
ilustracja

Szykują się duże zmiany w ofercie kulturalnej Ożarowa Mazowieckiego. Dzięki blisko 750 tys. zł unijnego dofinansowania gmina wzbogaci się o nową profesjonalną scenę widowiskową, namiot mobilny oraz nowy portal internetowy i aplikację mobilną. Wyremontowana zostanie także filia ożarowskiego domu kultury przy ul. Poznańskiej.

Najważniejszym elementem całego projektu jest wykonanie amfiteatru. Profesjonalna, 80-centymetrowa scena widowiskowa wraz z zasceniem – łazienką i pomieszczeniem gospodarczym, przykryta stropodachem będzie doskonałym miejscem do organizacji wielu imprez kulturalnych. – Fantastyczna lokalizacja i wkomponowanie sceny w kompleks leśny to walor nie do przecenienia – podkreśla burmistrz Ożarowa Mazowieckiego, Paweł Kanclerz. – Będziemy tu organizować imprezy ważne dla mieszkańców gminy, ale także takie, które przyciągają turystów, m.in. Dni Ożarowa, rocznice bitwy Ołtarzewskiej, dożynki czy majówki – dodaje.

Inwestycja obejmuje także zakup i montaż mobilnego namiotu, dzięki któremu plenerowe wydarzenia wystawiennicze i artystyczne będą mogły być organizowane bez względu na pogodę.

Duże zmiany czekają także filię domu kultury przy ul. Poznańskiej. W budynku wymienione zostaną okna i drzwi, a także instalacja elektryczna. Zmodernizowany zostanie system grzewczy. Wyremontowane będą także toalety, a ściany wewnątrz budynku przejdą malowanie. Filia zyska także nowe podłogi i zostanie przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Swoją ofertą kulturalną gmina będzie mogła pochwalić się w Internecie – powstanie nowy portal internetowy w kilku wersjach językowych, umożliwiający m.in. rejestrację on-line na zajęcia i warsztaty prowadzone przez dom kultury. Udostępniona będzie również aplikacja pozwalająca na śledzenie na bieżąco wydarzeń kulturalnych na urządzeniach mobilnych.

Wartość całego projektu to ponad 882 tys. zł, z czego blisko 750 tys. zł to dofinansowanie unijne w ramach RPO WM 2007-2013.

AniKa

a.groszyk@mazowszanie.eu 15-4-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text