Województwo mazowieckie

„Aktywny samorząd”, czyli płocka pomoc niepełnosprawnym
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 13 kwiecień-31 lipiec 2015
ilustracja

Od 10 kwietnia 2015 roku w Płocku ruszyły dofinansowania  w ramach pilotażowego programu „Aktywny samorząd” Moduł I - likwidacja barier utrudniających aktywizację społeczną i zawodową.

To już druga edycja programu „Aktywny Samorząd” realizowana przez Państwowy Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Tak samo jak w poprzedniej edycji o dofinansowanie mogą ubiegać się osoby z orzeczonym znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. 

W ramach programu można ubiegać się o wsparcie finansowe na: nabycie prawa jazdy kategorii B, kursy w zakresie obsługi nabytego w ramach programu sprzętu elektronicznego i oprogramowania, utrzymanie sprawności technicznej posiadanego wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym, zakup protezy kończyny co najmniej na III poziomie jakości, utrzymaniu sprawności technicznej posiadanej protezy kończyny o co najmniej III poziomie jakości, utrzymanie aktywności zawodowej poprzez zapewnienie opieki dla osoby zależnej.
Przypomnijmy, że do końca marca osoby niepełnosprawne uczące się w szkołach pomaturalnych czy na uczelniach wyższych mogły ubiegać się o dofinansowanie kosztów ich nauki. Od 1 do 30 września przyjmowane będą wnioski odnoszące się do roku przyszłego czyli 2015/2016. Wszystko to wszystko to właśnie dzięki programu „Aktywny Samorząd” realizowanego w Płocku.

Więcej informacji można uzyskać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Płocku, ul. Wolskiego 4, pod numerem telefonu tel. 24 364 02 63 lub na stronie internetowej: www.mopsplock.eu.

Joanna Gruchała - Kominek 13-4-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text