Województwo mazowieckie

mPotęga – czyli poznaj świat matematyki
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 10 kwiecień-31 grudzień 2015
ilustracja

Ruszyła II edycja programu pt. mPotęga. Jego celem jest inspirowanie m.in. nauczycieli do przezwyciężania schematów i inspirowania uczniów matematyką. Termin składania wniosków upływa 11 maja.

W ramach programu mPotęga organizowane są dwa konkursy grantowe na realizacje projektów edukacyjnych. Konkursy mają stać się impulsem do poszukiwania kreatywnych, atrakcyjnych sposobów poznawania przez młodzież świata matematyki. Projekty skierowane są do uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej, uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Powinny one być realizowane przez 2 do 4 miesięcy. Nie mogą zaczynać się wcześniej niż 1 września 2015 r. i kończyć nie później niż 31 grudnia 2015 r.

Kwota o jaką można się ubiegać w przypadku szkół podstawowych wynosi minimalnie 2 tys zł, a maksymalnie 5 tys zł. Wysokość grantu w przypadku szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wynosi odpowiednio 5 tys zł i 8 tys zł.

W tegorocznej edycji o granty mogą się ubiegać organizacje pozarządowe, uczelnie wyższe, biblioteki, szkoły podstawowe, gimnazjalne, ponadgimnazjalne, inne placówki oświatowe, grupy nieformalne (np. nauczyciele, koła naukowe, rady rodziców lub grupy młodzieżowe) z województwa mazowieckiego.

Chodzi o zainteresowanie dzieci matematyką. W ramach konkursu można np. stworzyć grę edukacyjną (planszową, terenową), przeprowadzić warsztaty dla rodziców – jak wspierać dziecko w pokonywaniu trudności w nauce matematyki, prowadzenie blogów matematycznych, przeprowadzenie warsztatów, pokazów matematycznych dla młodzieży ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Organizatorem konkursu jest fundacja mBanku, a partnerem fundacja Dobra sieć. Wnioski można składać do 11 maja 2015 r., do godz. 12.00 na stronie internetowej:

http://www.mpotega.pl/złóż-wniosek

Więcej informacji o konkursie można znaleźć pod poniższym linkiem:

http://www.mpotega.pl

l.welenc@mazowszanie.eu 10-4-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text