Województwo mazowieckie

Zrób zdjęcie i zaproś Edytę!
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 31 sierpień 2015
ilustracja

Setki inwestycji, tysiące projektów, miliony wydanych euro – fundusze europejskie przez ostatnie lata zmieniały Polskę i Mazowsze. A o wielu przedsięwzięciach z udziałem środków europejskich nie da się powiedzieć inaczej niż spektakularne czy zachwycające. Dla tych, którzy chcą się nimi pochwalić – konkurs.

Wystarczy kilka fotek, aby zgarnąć nagrody, ale też przy tej okazji zostać jednym z najpopularniejszych mieszkańców swojej miejscowości…. bo dzięki zgłoszeniu do konkursu „Europa to My” możemy stać się współorganizatorami największej imprezy w dziejach.

Jak wziąć udział w konkursie
Do udziału w konkursie z funduszami unijnymi w tle „Europa to My” wystarczy aparat fotograficzny, wprawne oko i najlepiej oszałamiające przedsięwzięcie zrealizowane przy wsparciu europejskicj środków. Wystarczy na kilku zdjęciach sportretować je i te fotografie (przy pomocy formularza zgłoszeniowego) przesłać drogą elektroniczną. Ważne – zgłoszenia są przyjmowane jeszcze do 3 lipca 2015 br. Spośród wszystkich tych zgłoszeń do kolejnego etapu zostanie wybranych 20 najlepszych. Cała 20-stka zostanie nagrodzona reportażami-programami telewizyjnymi, które zostaną wyemitowane na antenie TVP1. W finałowej rundzie, trwającej do 24 lipca, internauci poprzez głosowanie w sieci wybiorą najlepsze zgłoszenie. Zwycięzca konkursu zostanie ogłoszony trzy dni później.

Jest o co walczyć
Nagrody w konkursie, podobnie jak zgłaszane przedsięwzięcia są również znakomite. Zwycięzca otrzyma aż dwa wyróżnienia – jedno dla siebie a drugie dla swojej miejscowości. Pierwsze to voucher (o wartości 25 tys. zł) na podróż marzeń po Europie, w którą może zabrać rodzinę, przyjaciół lub wybrać się samodzielnie. Podróż może mieć wiele przystanków, ale może też upływać w jednym wybranym przez zwycięzcę miejscu. Drugie spośród tych wyróżnień trafi do miejscowości, w której zrealizowany był zwycięski europejski projekt. Tu zostanie zorganizowany Ogólnopolski Dzień Funduszy Europejskich (30 sierpnia br.), którego największą atrakcją będzie niewątpliwie koncert z udziałem gwiazd polskiej muzyki – Edyty Górniak, Formacji Nieżywych Schabuff, Moniki Kuszyńskiej, Margaret czy hitowego duetu Donatan i Cleo. Koncert transmitowany będzie na żywo w TVP 1.

Ponadto w miejscowości, w której znajduje się zwycięski projekt, zostanie zrealizowana innowacyjna inwestycja (o wartości do 50 tys. zł.) dzięki której mieszkańcy całej miejscowości będą mieć przez rok bezpłatny dostęp do Internetu (hot-spoty i wi-fi).

To nie koniec nagród - do 20 finalistów konkursu trafi 20 nowoczesnych laptopów.

To już druga edycja konkursu „Europa to My”. Pierwsza odbyła się w 2013 roku. Najlepszym okazał się projekt zrealizowany w Ślesinie, a polegający na budowie przystani wodnej.

Organizatorem akcji jest Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, Radio Zet oraz TVP1.

Wszystkie informacje na temat konkursu, a także zdjęcia projektów zrealizowanych dzięki funduszom europejskim można znaleźć na stronie internetowej www.europatomy.eu.

JaN

j.nalewajk@mazowszanie.eu 26-6-2015

Źródło:
www.europatomy.eu

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text