Województwo mazowieckie

Zrób palmę
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 5 marzec-30 kwiecień 2015
ilustracja

 

Jeśli lubisz rywalizację, interesujesz się folklorem i jesteś uczniem szkoły podstawowej lub gimnazjum, to mamy coś dla Ciebie. Z okazji zbliżającej się Niedzieli Palmowej, Muzeum Wsi Radomskiej zorganizowało konkurs „Tradycyjna palma wielkanocna”. Prace można nadsyłać do 23 marca br. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Konkurs na palmę wielkanocną wpisał się już na stałe w kalendarz imprez organizowanych w radomskim skansenie. Jak podkreślają organizatorzy cieszy się coraz większą popularnością. Tylko w ubiegłym roku zgłoszono ponad 400 prac. Nic dziwnego, dla nauczycieli to doskonały sposób na zorganizowanie swoim podopiecznym ciekawych zajęć. Dzieci natomiast mają okazję wykazać się kreatywnością i samodzielnością, a przy okazji poznać tajniki sztuki ludowej.

Konkurs podzielony jest na trzy kategorie wiekowe: dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej, dzieci z klas 4-6 szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści. Warunkiem udziału jest własnoręczne wykonanie pracy pod opieką nauczyciela.

Do zrobienia palmy należy wykorzystać naturalne materiały takie jak: gałązki wierzby, kolorowe trawy, zboża, bukszpan, jak również suszone lub wykonane z bibuły kwiaty.

Wszystkie prace zostaną zaprezentowane 29 marca br. podczas uroczystych obchodów Niedzieli Palmowej w skansenie. Poza tym wyróżnione w konkursie palmy będzie można obejrzeć w foto-galerii na stronie internetowej muzeum oraz na portalu społecznościowym Facebook.

Szczegóły dotyczące konkursu można znaleźć na stronie:

http://www.muzeum-radom.pl/muzeum-wsi-radomskiej/na-co-dzien/konkurs-tradycyjna-palma-wielkanocna/1498

 

Elcia

e.albrechcinska@mazowszanie.eu 5-3-2015

http://www.muzeum-radom.pl/

 

 

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text