Województwo mazowieckie

Zostaw swój podatek w Halinowie
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 16 marzec-30 kwiecień 2015
ilustracja

Tętniąca życiem metropolia, centrum finansów, kultury, sportu i rozrywki. I mała podwarszawska gmina – niewysoka zabudowa, spokojne życie, sypialnia stolicy. Oficjalnie Warszawa ma niecałe 2 mln mieszkańców, a gmina Halinów 20 tys. Gdyby wszyscy mieszkający w Halinowie, ale rozliczający się poza nim, wpisali w deklarację PIT Halinów, to budżet gminy mógłby wzrosnąć nawet o kilka milionów złotych.

Wkraczając w okres rozliczeń z fiskusem, samorząd rozpoczął kampanię informacyjną zachęcając do pozostawienia swojego podatku w Halinowie. Każda osoba uzyskująca dochód w danym roku musi rozliczyć się z odpowiednim urzędem skarbowym składając zeznanie podatkowe. Niestety, wielu podatników mieszka w innym miejscu, niż się rozlicza. Tymczasem każdy mieszkaniec rozliczający PIT i wpisujący w nim miejsce zamieszkania Halinów sprawia, że jego podatek zostaje w tej gminie. Ze 100 zł podatku 37 zł wraca do budżetu gminy.

Samorząd informuje mieszkańców o korzyściach z rozliczania się w swoim miejscu zamieszkania w specjalnym miejskim biuletynie oraz na stronie internetowej. Dodatkowo, w trakcie corocznego święta Miasta Halinowa, organizowany jest konkurs dla wszystkich, którzy jako miejsce zamieszkania wpisali Halinów.

– Potrzeby inwestycyjne w gminie są bardzo duże – infrastruktura drogowa, instalacje wodno-kanalizacyjne, oświata, kultura, bezpieczeństwo. Budżet gminy nie jest w stanie sprostać wszystkim stawianym oczekiwaniom. Dlatego w ten sposób staramy się dotrzeć do naszych mieszkańców. Każda pozyskana złotówka lokowana jest w zadania inwestycyjne – przyznaje Burmistrz Halinowa Adam Ciszkowski.

Czas na złożenie w urzędzie skarbowym deklaracji PIT mija 30 kwietnia.

Radosław Strzaliński

r.strzalinski@mazowszanie.eu 15-3-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text