Województwo mazowieckie

Zlot i rajd zabytkowych pojazdów
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 5-14 czerwiec 2015
ilustracja

Wielka gratka dla wielbicieli i właścicieli zabytkowych pojazdów. Już w niedzielę, 14 czerwca w Sochaczewie odbędzie się VI Zlot Zabytkowej Motoryzacji oraz Rajd im. Ks. Władysława Druckiego-Lubeckiego. W programie, poza podziwianiem zabytkowych pojazdów, wiele dodatkowych atrakcji m.in. rajd, próby sprawnościowe i konkurs elegancji. Do 13 czerwca trwają jeszcze zapisy uczestników zlotu i rajdu.

Zabytkowe pojazdy będzie można zobaczyć w trzech miejscach – na Placu Kościuszki w Sochaczewie (w godz. 8.30-12.00), Dworze Strzyżew (12.00-14.30) oraz Pałacu w Szymanowie (15.00-18.00).

Główną atrakcją całej imprezy będzie 80 km rajd zabytkowych aut po Sochaczewie i okolicach. Na parkingu przy Starostwie Powiatowym przy ul. Botanicznej i przy ul. Olimpijskiej samochody przejdą próby sprawnościowe, a na terenie Pałacu w Szymanowie odbędzie się konkurs elegancji.

Jeszcze do 13 czerwca można zarejestrować swój zabytkowy pojazd do udziału w rajdzie i zlocie. Zgłaszać mogą się kluby, organizacje i osoby będące posiadaczami pojazdów zabytkowych, także militarnych, motocykli czy rowerów. Warunkiem jest jednak, aby charakteryzowały się one wysokim stopniem oryginalności i były wyprodukowane przez 1981 r. Organizatorzy dopuszczają udział pojazdów nie spełniających kryteriów wieku, ale są rzadkością na naszych drogach, mają unikatowy czy wręcz prototypowy charakter. Powinny one być zachowane w warunkach historycznie właściwych dla okresu ich produkcji. Do zlotu dopuszczone mogą być jedynie auta posiadające ważne ubezpieczenie OC i NNW wraz z przeglądem technicznym. Wyjątek stanowią pojazdy, które będą brały udział wyłącznie w wystawie zabytkowych pojazdów. O dopuszczeniu decyduje Komandor Zlotu.

Zgłoszenia przyjmuje Komandor Zlotu – Mariusz Orzeszek, telefonicznie – 600 182 900 lub mailowo – mariusz_orzeszek@op.pl. W tytule maila należy wpisać Zgłoszenie na Zlot, a w treści podać: markę, typ, rodzaj, rok produkcji pojazdu oraz imię i nazwisko właściciela, a także numer telefonu kontaktowego lub maila.

VI Zlot Zabytkowej Motoryzacji i Rajd im. Ks. Władysława Druckiego-Lubeckiego organizowany jest dla upamiętnienia ks. Władysława Druckiego-Lubeckiego – pierwszego założyciela i prezesa Towarzystwa Automobilistów Królestwa Polskiego (dzisiejszego Automobilklubu Polskiego). Organizatorem imprezy jest Automobilklub Polski.

AniKa

a.groszyk@mazowszanie.eu 5-6-2015

Szczegółowe informacje dotyczące zlotu można znaleźć na stronach Automobilklubu Polskiego www.automobilklubpolski.pl oraz Zlotu www.zzm.e-sochaczew.pl.

Ramowy program zlotu (niedziela, 14 czerwca):

8.30-9.00          rejestracja pojazdów (Plac Kościuszki)

9.00                 oficjalne otwarcie zlotu i rajdu

11.00-15.30      rajd po Sochaczewie i okolicach (próby sprawnościowe na parkingu przy Starostwie Powiatowym przy ul. Botanicznej, ul. Olimpijska), długość trasy 80 km

9.00-12.00        wystawa pojazdów zabytkowych (Plac Kościuszki w Sochaczewie)

12.00-14.30      wystawa pojazdów zabytkowych (Dwór Strzyżew)

15.00-18.00      wystawa pojazdów zabytkowych (Pałac w Szymanowie)

ok. 17.00          konkurs elegancji (Pałac w Szymanowie)

ok. 18.00          rozdanie nagród (Pałac w Szymanowie)

ok. 18.30          zakończenie zlotu i rajdu

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text