Województwo mazowieckie

Zgłoś swojego kandydata do nagród „Kurpiki 2014”
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 1 styczeń-1 marzec 2015
ilustracja

„Kurpiki” to nagrody prezesa Związku Kurpiów, przyznawane osobom, które swoimi działaniami przyczyniają się do ochrony dziedzictwa kulturowego, budzenia lokalnej tożsamości oraz wszechstronnego rozwoju regionu kurpiowskiego. Rokrocznie podczas uroczystej gali w Ostrołęckim Centrum Kultury przyznawanych jest dziesięć statuetek w dziesięciu kategoriach tj. talent, nauka i pióro, muzyka i taniec, twórczość ludowa, edukacja regionalna, działalność publiczna, pracodawca, promowanie regionu, budzenie tożsamości oraz ochrona dziedzictwa kulturowego.

Geneza kurpiowskich statuetek, które wyróżniają osoby, zespoły i instytucje za zasługi na rzecz regionu kurpiowskiego, sięga roku 2001, kiedy to "Kurpiki" zostały wręczone po raz pierwszy w Lelisie. Łącznie, w ciągu trzynastu lat trwania konkursu nagrodzono już ponad 150 osób i instytucji, które poświęcają swój czas, serce i niekiedy fundusze na rzecz małej ojczyzny jaką jest dla nich Kurpiowszczyzna.

Począwszy od drugiej edycji, „Kurpiki” wręczane są podczas uroczystej gali w Ostrołęckim Centrum Kultury. Z założenia te wyjątkowe nagrody mają, zgodnie z misją Związku Kurpiów, jednoczyć położoną w trzech województwach ziemię kurpiowską i wszystkich jej mieszkańców. Jak podkreśla prezes Związku Kurpiów Mirosław Grzyb "Kurpiki" przyznawane są rodowitym mieszkańcom regionu, osobom osobom w nim osiadłym oraz osobom spoza, a które przyczyniają się do rozwoju i promocji Kurpoiwszczyzny, bez względu na wiek, przynależność partyjną czy poglądy, które nie mają tu najmniejszego znaczenia.

Zgłoszenia kandydatów możliwe są po wypełnieniu formularza (ten dostępny jest na stronie http://zwiazekkurpiow.pl/, gdzie również można znaleźć listę laureatów poprzednich edycji oraz regulamin przedsięwzięcia.). Należy go przesyłać pocztą na adres: ul. Świętokrzyska 2, 07-410 Ostrołęka lub drogą elektroniczną na e-mail: biuro@kurpie.org.

Uroczysta gala wręczenia „Kurpików 2014” odbędzie się 9 marca br. w Ostrołęckim Centrum Kultury.

Paulina Piekarska

p.piekarska@mazowszanie.eu

„###”

Paulina Piekarska 26-1-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text