Województwo mazowieckie

Zbiórka azbestu w Izabelinie
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 9 marzec-31 grudzień 2015
ilustracja

Problemy z płucami, zmiany skórne a nawet nowotwory, w tym najgroźniejszy rak płuc to największe zagrożenia wynikające z kontaktu z azbestem. O szkodliwości materiałów budowlanych zawierających azbest dużo sie mówi. Niestety, ciągle wiele domów na Mazowszu wciąż pokrytych jest eternitem, czyli materiałem zawierającym szkodliwy minerał. W gminie Izabelin właśnie ruszyła zbiórka niebezpiecznych materiałów. Potrwa do końca roku.

Mieszkańcy gminy, którzy mają na terenie swoich działek zeskładowane materiały zawierające azbest (za takie będą uważane te, w których zawartość minerału to 0,1 proc. i więcej) powinni jak najszybciej złożyć odpowiedni wniosek do gminy. Materiały będą z posesji odbierane za darmo. Gmina sfinansuje pakowanie i załadunek, a także pokryje koszty transportu i utylizacji niebezpiecznych odpadów.

Warto pamiętać, że azbest zawierają nie tylko pokrycia dachowe, ale również płyty płaskie i faliste,stosowane w budownictwie – rury i złącza, taśmy tkane i plecione, a nawet tektura i papier.

Ważna informacja dla mieszkańców – gmina nie pokrywa kosztów demontażu dachów.

Wniosek można znaleźć pod adresem:

http://www.gmina.izabelin.pl/119,odpady.html?tresc=650

W 2014 roku w ramach akcji na terenie gminy Izabelin zabrano 64 tony azbestu.

JaN

j.nalewajk@mazowszanie.eu 9-3-2015

Źródło:  www.gmina.izabelin.pl

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text