Województwo mazowieckie

Zarezerwuj czas na Przasnysz
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 20 maj-10 wrzesień 2015
ilustracja

Co prawda dopiero w  dniach 11 – 13 września 2015, ale zapowiadamy już teraz, że wówczas w Przasnyszu odbędzie się druga edycja Festiwalu Fabryka Światła. To ciekawie zapowiadające się wydarzenie, na które warto zarezerwować swój wolny czas.

   Festiwal światła to niepowtarzalne, spektakularne widowisko. Mieliśmy je szansę oglądać rok temu, a ponieważ cieszyło się dużym zainteresowaniem, organizatorzy postanowili je powtórzyć. Podobnie jak przed rokiem w trakcie tegorocznych obchodów zaplanowanych zostało mnóstwo wydarzeń kulturalnych m.in. tworzenie przez mieszkańców muralu  na ścianie byłego kina w Przasnyszu, występy teatralne, pikniki naukowe i wystawy. Ponadto na terenie miasta przeprowadzona zostanie gra miejska skierowana do młodzieży. Zaplanowano też inscenizacje w kinie „Światowid”. W trakcie imprezy  nie zabraknie również koncertów zespołów światowej klasy takich jak Trebunie Tutki czy Orkiestry Kameralnej z wybitnym oboistą Tytusem Wojnowiczem na czele.

   W ramach tegorocznego Festiwalu Fabryka Światła już od kwietnia rozpoczęły się przygotowania w postaci muzycznych spotkań i warsztatów. Już w kwietniu swoje wokalne umiejętności szkolili członkowie chóru działającego przy parafii św. Wojciecha. Warsztaty udoskonalające technikę śpiewu poprowadziła z nimi Marlena Borowska, a kolejne zaplanowane są na czerwiec. Szkoleniom poddani zostaną również inni, uzdolnieni muzycznie mieszkańcy Przasnysza, których występ planowany jest na wrzesień.

   Głównymi organizatorami Festiwalu Fabryka Światła są Mazowiecki Instytut Kultury i miasto Przasnysz. Warto wspomnieć, choć to w zasadzie rzecz oczywista, że motywem przewodnim festiwalu będzie światło, które w sztuce pełni rolę podwójną. Jest w niej zarówno tworzywem, jak i inspiracją.

Mariusz Szwejkowski

Mariusz Szwejkowski 20-5-2015

Źródła: www.przasnysz.um.gov.pl, kurierprzasnyski.pl

Zdj.1. Część imprez towarzyszących tegorocznemu Festiwalowi Fabryka Światła będzie odbywać się w pobliżu Ratusza w Przasnyszu. (autor: Mariusz Szwejkowski)

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text