Województwo mazowieckie

Zarejestruj swój jednoślad!
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 20 kwiecień 2015-27 kwiecień 2016
ilustracja

Jazda na rowerze to w ostatnim czasie nie tylko ciesząca się rosnącą popularnością dyscyplina sportu. To także coraz chętniej wybierany przez Polaków środek lokomocji. Z pewnością sprzyja temu powstawanie specjalnych ścieżek dla rowerzystów. Dziś widok osoby podróżującej rowerem do pracy, szkoły czy sklepu nie jest już czymś niezwykłym. Wzrasta liczba rowerzystów, ale też liczba złodziei. Co zatem możemy zrobić, by jak najdłużej cieszyć się naszym jednośladem? Można go oznakować. Tego typu zabezpieczenie oferują już policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Procedura jest banalnie prosta i nie wymaga wiele zachodu. A co niezwykle istotne – bezpłatna. Policjanci do oznakowania używają specjalnego urządzenia nazywanego engrawerem. Oznaczenie pojawia się na ramie roweru, w widocznym miejscu. Właściciel musi natomiast wypełnić kartę identyfikacyjną, która jest później przechowywana w jednostce policji. Po wszystkim właściciel otrzymuje dokument identyfikacyjny w rodzaju „dowodu rejestracyjnego”.

Należy pamiętać, że aby oznakować rower trzeba posiadać dokument tożsamości. Mile widziana jest również karta gwarancyjna pojazdu. Policjanci będą mieli wgląd w bazę z danymi osób, które zdecydowały się zarejestrować swój jednoślad. To rozwiązanie będzie szczególnie istotne i przydatne w momencie kradzieży roweru i późniejszego odzyskania. W szybki sposób będzie można ustalić dane jego właściciela.

Znakowanie rowerów odbywa się w Komendzie Powiatowe Policji w Ciechanowie w każdy czwartek w godz. od 10.00 do 15.00. 

Elcia

e.albrechcinska@mazowszanie.eu 20-4-2015

Źródło: www.kwp.radom.pl

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text