Województwo mazowieckie

Zapraszamy na majówkę do Gostynina
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 27 kwiecień-30 maj 2015
ilustracja

Weekend majowy w Gostyninie zapowiada się niezwykle atrakcyjnie. Na mieszkańców czeka turniej tenisowy, koncerty, obchody majowe i liczne gry i zabawy. Jednym słowem gostynińska majówka zapewni uczestnikom wiele pozytywnych emocji.

1 maja na Kortach Tenisowych Miejskiego Ośrodka Sportu i rekreacji odbędzie się Otwarty Turniej Tenisa Ziemnego Mężczyzn. Organizatorem zawodów jest MOSIR Gostynin oraz Gostyniński szkolny Związek sportowy MKS „Mazur” Gostynin.

2 maja Agencja Rozwoju i Promocji Zamek organizuje majówkę. podczas której odbędzie się zamkowy piknik rodzinny z grupą Tęczowo. Na uczestników czekać będzie także koncert duetu Myrczek & Tomaszewski. W późnych godzinach wieczornych zaplanowane jest IV Gostynińskie Jam Session, czyli wspólne muzykowanie. Pomysłodawcami i organizatorami tego wydarzenia są Agnieszka i Michał Bartosiakowie.

Majówka to także wspólne obchody 224 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Gostynińskie uroczystości rozpocznie msza św. odprawiona w kościele pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła. Po nabożeństwie zaplanowany jest przemarsz do pomników Jana Pawła II i Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie nastąpi uroczyste złożenie kwiatów.

Na obchody zaprasza także Miejskim Centrum Kultury, które zaplanowało koncert „Polskie hymny”. Na scenie pojawią się  uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Polskich Noblistów i Chór Miejski w Gostyninie. Swoje umiejętności zaprezentuje także Gminny Chór VOX CORDIS oraz Miejska Orkiestra Dęta. Dodatkowymi atrakcjami będą wspólne robienie kotylionów, kiermasz rękodzieł oraz liczne gry i zabawy.

Tego dnia na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędzie się także Turniej Piłki Nożnej Chłopców oraz Biegi Terenowe z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Na 3 maja zaplanowany jest  koncert na gostynińskim Starym Rynku. Na scenie zobaczymy takie zespoły jak: Ananasy, Legend, Krystiano i Romen, The Dox, Zespół Dzieci Ziemi Łąckiej im. Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej. Niewątpliwą gwiazdą wieczoru będzie grupa Akcent. Podczas koncertów przed ratuszem zbierane będą pieniądze na rehabilitację i leczenie chorego chłopca Antoniego Malca.

Zapraszamy do wspólnego spędzania gostynińskiej majówki. 

Joanna Gruchała - Kominek 27-4-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text