Województwo mazowieckie

Zamieszkaj w "Bocianim Gnieździe"
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 13 kwiecień-31 grudzień 2015
ilustracja

Coraz chętniej odwiedzamy gospodarstwa agroturystyczne. Na Mazowszu mamy ponad  500 takich miejsc. Jednym z nich jest Bocianie Gniazdo – gospodarstwo położone w malowniczej wiosce Pełki. O tym co takie miejsca mają do zaoferowania – rozmawiamy z Karoliną Stańczak – właścicielką "Bocianiego Gniazda". 

Gdzie jest położone wasze gospodarstwo?

Bocianie Gniazdo to małe gospodarstwo agroturystyczne na północnym Mazowszu w powiecie żuromińskim, gminie Bieżuń.

Czemu zdecydowaliście się akurat na ten rodzaj działalności?

W miejscowości Pełki mieszkali moi pradziadkowie, dziadkowie. To tu wychowała się moja mama i teraz mieszkam tu ja z mężem. Codziennie patrzę na bocianie gniazdo, które jest visa a vis naszego domu, a które kiedyś zdobiło szczyt dziadkowej szopy. Zdecydowaliśmy się zamieszkać na wsi i prowadzić agroturystykę kilka miesięcy po skończeniu studiów w Warszawie. I prosto z głośnej Górczewskiej wprowadziliśmy się do Bocianiego Gniazda. Szok związany ze zmianą nie opuszcza nas do dziś. Ale to miłe uczucie.

Jaką bazą noclegową dysponujecie?

Mamy dla naszych gości cztery przytulne pokoje – to łącznie osiem miejsc noclegowych. Do tego wspólna kuchnia oraz przestronny taras.

Planujecie jakieś inwestycje? Jakie atrakcje macie dla gości?

Nasz ogród jest dla nas wyzwaniem, bo cały czas mamy mnóstwo pomysłów na jego zagospodarowanie. Ja chciałabym organizować w nim rodzinne pikniki, niedzielne obiadki na kocu, a mąż zawody w siatkówkę. Oprócz tego mamy zarybiony staw, z którego wyciągamy spore sztuki. Dodatkowo dysponujemy salą na niewielkie przyjęcia (do 40 osób), idealną na uroczystości w kameralnym gronie oraz wiatą z grillowiskiem na około 20 osób.

Naszym atutem jest przyjazna atmosfera oraz położenie z dala od drogi, miast i wsi. Jest to miejsce stworzone dla osób ceniących ciszę i spokój, chcących odpocząć od TV i Wi-Fi…

Więcej informacji na stronie www.pelki.pl

l.welenc@mazowszanie.eu 10-4-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text