Województwo mazowieckie

Zadbają o zdrowie
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 18 marzec-30 czerwiec 2015
ilustracja

Już wkrótce mieszkańcy powiatu przasnyskiego będą mogli bezpłatnie wybrać się na zajęcia na basenie. Wystartują również pikniki medyczne dla dzieci i młodzieży i konkursy z nagrodami. Cel – zdrowie mieszkańców, zwłaszcza tych, u których występują choroby krążenia.

„Profilaktyka chorób układu krążenia szansą na poprawę sytuacji zdrowotnej mieszkańców powiatu przasnyskiego” – projekt, który już wkrótce poznają mieszkańcy powiatu przasnyskiego. A w ramach niego – badania kardiologiczne, zajęcia na basenie, rozdawane mieszkańcom powiatu gadżety medyczne (ciśnieniomierze, urządzenia do pomiaru poziomu glukozy i cholesterolu) i sportowe (np. kijki do nornic walkingu), a także pikniki medyczne i konkursy. To działania skierowane zwłaszcza do palaczy, zarówno aktywnych, jak i biernych. Drugą grupą są osoby po 45 roku życia (grupa najbardziej podatna na występowanie chorób układu krążenia).

Projekt został sfinansowany z Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a nadzór nad jego realizacją sprawuje Ministerstwo Zdrowia.  

 

gama 

m.gadecka@mazowszanie.eu 18-3-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text