Województwo mazowieckie

XXII Mazowieckie Targi Rolne i Przedsiębiorczości
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 12 kwiecień-30 czerwiec 2015
ilustracja

Miejsce organizacji targów to budynek Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego ul. Głowackiego 2 w Sochaczewie. Podczas imprezy zaplanowane są stoiska z ofertami firm związanych z rolnictwem między innymi producentami maszyn, urządzeń rolniczych, nawozów czy pasz. Swoje stoiska będą miały tu także Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Agencja Rynku Rolnego oraz Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Tu będzie można uzyskać różnorodne porady. Zaplanowany jest także kiermasz kwiatów, drzew, krzewów owocowych i ozdobnych. Można będzie zakupić wyroby rękodzielnicze i skosztować regionalnych wyrobów. Dodatkową atrakcją będą występy artystyczne i liczne konkursy dla dzieci i młodzieży. Mazowieckie Targi Rolne i Przedsiębiorczości to nie tylko szansa na promocję asortymentu związanego z rolnictwem i ogrodnictwem oraz możliwość ich zakupu, ale także możliwość wymiany informacji i doświadczenia oraz nawiązana kontaktów między odwiedzającymi.

Targi odbędą się pod patronatem Wojewody Mazowieckiego i Marszałka Województwa Mazowieckiego. Więcej informacji na stronach: www.modr.mazowsze.pl; www.powiat.sochaczew.pl.

Organizatorem targów jest Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Oddział Bielice, Starostwo Powiatowe w Sochaczewie i Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sochaczewie. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 -2013.

Pierwsze targi rolnicze w województwie mazowieckim miały miejsce w 1994 roku jako wynik zapotrzebowania na tego typu wydarzenie. Odbyły się w Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Bielicach. Początkowo były to tylko targ rolne, które dawały możliwość wymiany informacji, wiedzy, doświadczenia i kontaktów między mazowieckimi rolnikami. Od 2000 roku poszerzono zakres tematyczny targów o tematykę przedsiębiorczości na wsi. Od tego momentu były to Targi Rolne i Przedsiębiorczości. Z każdym rokiem targi się rozwijały, zwiększała się liczba wystawców i zwiedzających. Dodatkowymi atrakcjami przy targach były występy zespołów artystycznych oraz konkursy dla dorosłych dzieci i młodzieży.

Źródło: www.modr.mazowsze.pl.

Joanna Gruchała - Kominek 12-4-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text