Województwo mazowieckie

Wystawa malarstwa Jerzego Kaczmarka
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 12-31 marzec 2015
ilustracja

Sielskie tereny Polski wschodniej, fauna i flora parków narodowych, skanseny, stadniny koni to główne tematy malarstwa Jerzego Kaczmarka. Wystawę jego prac można oglądać jeszcze do końca marca w holu Gminnej Biblioteki Publicznej w Wolanowie.

Na ekspozycję składają się obrazy olejne o różnorodnej tematyce. Jednak każdy oglądający bardzo szybko zorientuje się co jest największą pasją malarza – przyroda, sielskie krajobrazy polskich wsi, zwierzęta, a zwłaszcza konie. Artysta w swoich pracach stara się pokazać obraz naszej polskiej wsi i przyrody, który powoli zanika.

Jerzy Kaczmarek ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie i jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Jego prace wystawiane były m.in. w warszawskiej „Zachęcie”, poznańskich Targach Sztuki, stołecznym instytucie Wzornictwa, w Muzeum Kozienickim. Otrzymał wiele nagród m.in.: w 1985 r. Nagrodę Ministra Kultury i Sztuki. Inspiracje czerpie z malarstwa polskiego przełomu XIX i XX w. oraz z twórczości ks. Władysława Paciaka. Artysta mieszka i tworzy w Garbatce.

Malarstwo Jerzego Kaczmarka można oglądać w holu Gminnej Biblioteki Publicznej w Wolanowie do 31 marca br.

AniKa

a.groszyk@mazowszanie.eu 12-3-2015

Więcej na www.wolanow.pl

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text