Województwo mazowieckie

Wypoczynek „Nad Stawami”
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 13 kwiecień-30 grudzień 2015
ilustracja

W powiecie żuromińskim powstaje coraz więcej gospodarstw agroturystycznych. Postanowiliśmy odwiedzić jedno z nich – gospodarstwo Nad Stawami. O tym, co to miejsce ma do zaoferowania – rozmawiamy z Katarzyną Jabłońską – właścicielką gospodarstwa "Nad Stawami". 

Gdzie jest położone wasze godpodarstwo?

W Żurominie, czyli właściwie na pograniczu trzech województw: mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego oraz kujawsko-pomorskiego. 

Czemu wybraliście akurat ten rodzaj działalności?

Agroturystka to forma wypoczynku, która jest nam najbliższa. Co tu dużo mówić – zaważały wspomnienia z dzieciństwa – cisza, spokój, kontakt z naturą. Wszystko zaczęło się od chęci spędzania wolnego czasu daleko od miejskiego zgiełku. Kupiliśmy działkę na obrzeżach Żuromina i bardzo szybko dostrzegliśmy w niej potencjał. Zamiłowanie do wędkarstwa skłoniło nas do budowy  stawów. Okazało się, że ta forma rekreacji nie tylko odpowiadała nam, ale i mieszkańcom z okolic Żuromina. W ten oto sposób stawy okazały się punktem wyjścia do założenia ggroturystki "Nad Stawami".

Jaka jest historia tego miejsca?

Nasza przygoda z agroturystyką rozpoczęła się w 2011 r. Postanowiliśmy wykorzystać to co mamy –  dom, łowisko wędkarskie i stworzyć miejsce do wypoczynku, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Chcieliśmy stworzyć miejsce ciepłe i wyjątkowe. Na początku działalności nasza oferta ograniczała się do usług noclegowych i możliwości skorzystania z łowiska wędkarskiego. W 2014 r. postanowiliśmy poszerzyć ofertę agroturystyczną o grill i wędzarnię, plac zabaw, balię ogrodową oraz rowery. Dziś każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Jaką bazą noclegową dysponujecie?

Stawiamy na kameralność. Mamy 20 miejsc noclegowych w pokojach 2–osobowych, 3–osobowych oraz 4–osobowych. Każdy z pokoi wyposażony jest w oddzielną łazienkę, Internet WiFi, TV i lodówkę.

Jakie atrakcje czekają na waszych gości?

"Dom Nad Stawami" to pięknie położone miejsce, idealne dla miłośników wędkarstwa. Na naszym terenie do dyspozycji gości jest pięć stawów wędkarskich, w których można samodzielnie złowić m.in. pstrąga, amura, karpia, lina oraz jesiotra. Goście mogą zorganizować różnego rodzaju spotkania. Dzięki realizacji projektu pt. „Zagospodarowanie miejsca rekreacji i wypoczynku jako baza dla uprawiania agroturystyki” mamy też: grillo-wędzarnię, balię ogrodową, plac zabaw oraz rowery. "Dom Nad Stawami" w Żurominie to miejsca, gdzie w spokoju można odpocząć wraz z rodziną  i znajomymi.

 Czy w okolicy są jakieś atrakcje turystyczne?

Zależy czego turysta oczekuje. U nas jest cisza, spokój, dużo przestrzeni do rekreacji, swojskie jedzenie, zdrowe powietrze, bliskość lasu i wody. Do najciekawszych okolicznych atrakcji należą: Skansen – Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, Górznieńsko – Lidzbarski Park Krajobrazowy oraz kościół i klasztor reformatów w Żurominie. Oczywiści jest też Wkra, która zapewni atrakcje dla wszystkich amatorów kajakarstwa. To wyjątkowe miejsce.

O jakich inwestycjach myślicie?

W najbliższym czasie planujemy budowę altany, która będzie sąsiadowała z grillemi i wędzarnią. Naszym zdaniem możliwość przygotowania na wolnym powietrzu np. świeżej ryby to świetna alternatywa dla tradycyjnego codziennego posiłku.

 

Więcej informacji na stronie: www.nadstawami.eu

 

 

l.welenc@mazowszanie.eu 10-4-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text