Województwo mazowieckie

Wymyśl i zaprojektuj logo
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 27 kwiecień-30 czerwiec 2015
ilustracja

Masz głowę pełną pomysłów, lubisz wymyślać nowe znaki i symbole, interesujesz się projektowaniem i grafiką, a może świetnie malujesz albo rysujesz? Możesz sprawdzić swoje umiejętności w dwóch nowych konkursach plastycznych w gminie Zabrodzie. Aby wygrać wystarczy wymyślić i stworzyć projekt graficzny logo Gminnej Biblioteki Publicznej lub Gminnego Ośrodka Kultury w Zabrodziu. Propozycje będą przyjmowane do 20 maja br.

Dobre logo powinno spełniać dwie podstawowe funkcje – przyciągnąć uwagę i wzbudzić emocje w oglądających je osobach. Takie też powinny być projekty graficzne nowych logotypów dwóch instytucji w gminie Zabrodzie – Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Gminnego Ośrodka Kultury. Zwycięskie projekty zostaną wykorzystane jako oficjalne loga obu instytucji i zostaną włączone do ich systemu identyfikacji wizualnej.

Aby spełnić wymagania organizatorów, trzeba stworzyć oryginalny i niepowtarzalny projekt logo, które będzie budziło dobre skojarzenia z biblioteką lub ośrodkiem kultury. Nowe znaki powinny być także łatwe do zapamiętania i rozpoznawania i nawiązywać do funkcji i tradycji obu instytucji. Muszą także zawierać ich pełne nazwy. Dodatkowo projekty powinny też spełniać warunki formalne – być niezależne od środka powielania i łatwo skalowane oraz czytelne i w rozmiarze co najmniej 600 na 600 pikseli. Mogą być wykonane w dowolnej technice graficznej.

W konkursach mogą wziąć udział osoby dorosłe oraz młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna. Każdy uczestnik może złożyć maksymalnie dwie prace w każdym z konkursów. Do każdego z projektów powinna być załączona metryczka z danym autora, takimi jak: imię i nazwisko autora, wiek, adres mailowy i/lub numer telefonu.

Termin składania prac upływa 20 maja. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursów, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 31 maja br. podczas festynu rodzinnego z okazji Dnia Dziecka.

Projekty logotypu Gminnego Ośrodka Kultury w Zabrodziu należy dostarczyć pocztą lub bezpośrednio do siedziby GOK przy ul. Wł. Reymonta 2, 07-230 Zabrodzie z dopiskiem „Konkurs na logo GOK”. Prace przedstawiające nowe logo Gminnej Biblioteki Publicznej w Zabrodziu można przesłać mailem na adres gbp@zabrodzie.pl lub dostarczyć osobiście na nośniku elektronicznym (płycie CD lub DVD) do siedziby GBP, ul. Wł. Reymonta 2, 07-230 Zabrodzie.

Szczegółowe informacje o konkursach oraz ich regulaminy dostępne są na stronie internetowej gminy Zabrodzie www.zabrodzie.pl.

AniKa

a.groszyk@mazowszanie.eu 27-4-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text