Województwo mazowieckie

Wybierz studia
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 18 maj-31 grudzień 2015
ilustracja

400 uczelni, prawie 3 tys. wydziałów i ponad 4,5 tys. kierunków. Mowa o polskiej ofercie studiów. I jak tu się zdecydować? Jak przejrzeć i porównać wszystkie informacje? Portal „Wybierz studia” pomoże. To dobra widomość zwłaszcza dla tegorocznych maturzystów.

Portal jest bazą sprawdzonych i rzetelnych informacji, które pochodzą z czterech źródeł: stale aktualizowanych danych z oficjalnej bazy o szkolnictwie wyższym POL-on, ocen kierunków studiów, ocen działalności naukowej oraz informacji przesłanych przez uczelnie.

Na stronie www.wybierzstudia.nauka.gov.pl w jednym miejscu znajdziemy – mapę wszystkich uczelni na terenie naszego kraju (publicznych i niepublicznych), listę kierunków studiów, a także informacje o studiach prowadzonych zarówno w trybie dziennym, jak i zaocznym. Tym, co najbardziej zadowoli przyszłych studentów jest to, że po zaznaczeniu przedmiotów zdawanych na maturze (maksymalnie czterech) – od razu pokażą się dla nas propozycje studiów (lista kierunków, na które można zdawać). Ale można zmienić kryteria wyboru i podać np. swoje zainteresowania. Wtedy na ekranie pojawi się nam lista tych kierunków, które mogą nas zaciekawić.

 

gama

m.gadecka@mazowszanie.eu 13-5-2015

Źródło: www.nauka.gov.pl

Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text