Województwo mazowieckie

Wszystkiego najlepszego, Muzyko!
ikonka - drukuj drukuj
  • ikonka 21-28 czerwiec 2015
ilustracja

Muzyka obchodzi swoje święto 21 czerwca, w pierwszy dzień lata. Już od ponad trzydziestu lat ludzie spontanicznie wychodzą na ulice miast i … robią muzykę. Świętujmy również w Polsce!

Święto Muzyki (fr. Fête de la Musique; ang. World Music Day), choć wciąż mało popularne w Polsce, jest w pewien sposób z naszym krajem związane. Wymyślił je bowiem Marcel Landowski, francuski kompozytor polskiego pochodzenia. Pierwszego dnia lata 1982 roku Francuzi wyszli na ulicę z muzyką.

Dziś Święto Muzyki jest już imprezą międzynarodową – organizowaną w ponad 300 miastach, 100 krajach i na 5 kontynentach. Co roku instytucje związane z muzyką – teatry, kluby, opery, filharmonie – organizują koncerty, a kochający muzykę ludzie spontanicznie wychodzą na ulice i prezentują swoje talenty. Dzięki temu muzyka łączy ludzi w każdym wieku, o odmiennych poglądach, o różnym pochodzeniu itp. Najprzeróżniejsze gatunki i style muzyczne przenikają się wzajemnie.  

W Polsce Święto Muzyki pod hasłem „Daruj muzę!” również ma się odbyć 21 czerwca. 

Na czym polega ta akcja? Muzycy, zarówno profesjonalni, jak i amatorzy, wszyscy miłośnicy różnorodnych dźwięków, wychodzą na ulicę i… dają muzę. Grają, śpiewają, rapują… I jednocześnie zbierają pieniądze, które później zostaną wykorzystane na cele charytatywne.

Zatem ruszajmy w świat z naszą muzyką!

Wszystkie informacje o akcji oraz wiele wskazówek, jak się do niej włączyć, znajdują się na stronie akcji "Daruj muzę!"

Anna Kapuścińska 20-6-2015
Komunikat

Brak komentarzy dla tego wpisu

Fotogaleria

Strona używa cookie

Zamknij

Original text